Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Polojasno 22°C

Hrdina Petr (†16) šel na pomoc spolužačce: Útočnice s nožem se otočila a zabila ho

Autor: čad - 
14. října 2014
09:58

Krvavý útok řeší od rána policie ve Žďáru nad Sázavou. Studentku (17) střední obchodní školy přepadla v šatně šestadvacetiletá útočnice. Hrdina Petr (ˆ†16), přispěchal dívce na pomoc, žena s nožem se ale otočila a zabila ho. Pobodané jsou další dvě dívky. Třetí studentce se podařilo utéct. Zraněný je i zasahující policista.

Zraněné studentky byly převezeny do nemocnice v Novém Městě na Moravě. "Jedno poranění bylo vážnější, druhé bylo lehčí," uvedla ředitelka krajské záchranky Vladislava Filová. Zraněný policista by podle policie neměl být ohrožen na životě.

K útoku došlo kolem půl osmé ráno na Střední škole obchodní a služeb Českomoravského svazu spotřebních družstev. Útočnici zadrželi policisté zásahové jednotky. "Žena se dostala do školy a napadla studentku. Té studentce přispěchal na pomoc student, toho taky napadla. Bohužel utrpěl zranění, kterému podlehl. Pak napadla další studentku," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Nyní policie ženu vyslýchá.

Studenty držela jako rukojmí

Přítel jedné ze studentek Pavel Homolka, který postává před školou, novinářům řekl, že mu přítelkyně popsala útok telefonem. Žena, která přišla do školy, prý vypadala zfetovaná. Křičela a pobodala studenta. Pak nastal zmatek. Útočnice následně údajně pořezala jednu studentku na ruce a zatáhla ji do šatny, kde prý měla nějaké rukojmí. Server Tíseň.tv uvedl, že ve škole žena kradla a studenti ji přistihli.

Podle svědků Žďár nad Sázavou zachvátila panika. Rodiče studentů střední školy stáli před zavřenou školou obehnanou policejními páskami. Kolem se pohybovali zakuklenci ze zásahové jednotky. Nikdo nechtěl říct, co se uvnitř děje. V tuto chvíli už se studenty pracují psychologové. Rovněž byli poslaní do rodin napadených studentů.

Máte k případu bližší informace? Jste studenty, nebo zaměstnanci Střední školy obchodní ve Žďáru nad Sázavou? Ozvěte se nám na mail tip@blesk.cz nebo na telefonní číslo 724014586.

hrado ( 16. října 2014 19:32 )

Souhlas !!!! Za úmyslnou smrt patří trest SMRTI !!!!!

ninunka ( 15. října 2014 02:02 )

to je neskutečná hrůza

ninunka ( 14. října 2014 22:56 )

ninunka ( 14. října 2014 22:56 )

takže Leoš Hegr + ostatní pravice?

tochadda ( 14. října 2014 22:10 )

Jo, proto neukážou její xicht...tohle plémě je neskutečně zdegenerované.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání