Za románek s německým kancléřem Josephem Goebbelsem herečka zaplatila vyšší cenu, než si kdy dokázala představit. Při policejních výsleších zemřela její matka na infarkt, ji samotnou zavřeli do vězení, a její sestra spáchala sebevraždu.

Řekla otci, že se musí vykoupat a tam nahoře ve vile se koupala. Říkala, že musí být čistá. Otec šel dolu připravit oběd a než přišel nahoru, slyšel, jak skočila nahoře z koupelny," zavzpomínala Lída Baarová na svou sestru Zorku Janů v dokumentu z roku 1989, který dnes večer uvede pořad Barrandovská Sedmička na TV Barrandov.

"Skočila na schody do zahrady. Ještě dvacet minut žila a pak zemřela," dodala Baarová, která si za její smrt do sklonku svého života kladla vinu. "Byla jsem pošetilá a proti své vůli jsem se nepěkně zapletla do dějin. A za tuhle pošetilost jsem krutě zaplatila," přiznala herečka.

Její sestra se totiž zabila poté, co jí režisér Václav Vydra st. zabránil vstupu do Vinohradského divadla, jehož byla členem. Vyhodili ji za to, že byla sestrou "zrádkyně" Lídy Baarové, která měla milenecký poměr s Geobblesem a byla vězněna za údajnou kolaboraci.

Baarovou v roce 1945 poslali Armáda Spojených států amerických do vězení na rok a půl. V tu dobu přišla o svou sestru a zároveň matku. Ta totiž během policejních výslechů zemřela na infarkt.

 

Fotogalerie
10 fotografií