Sestra podezřelá ze zabití pacientky v Rumburku: Kryl ji lékař, se kterým měla poměr?

Autor: shp, Jana Ulrichová, Jan Doležal - 
22. 8. 2014
05:01

Skončila v policejní cele, je podezřelá z usmrcení pacientky na Jednotce intenzivní péče v rumburské nemocnici a k tomu se provalilo, že zdravotní sestra Věra M. (53) měla poměr s jedním z lékařů. Kryl doktor zabití pacientky, nebo dokonce vraždu?

Samotný personál Lužické nemocnice v Rumburku upozornil na podivné úmrtí ženy na jednotce intenzivní péče v noci z 5. na 6. června. Vedení nejdříve ženu poslalo na dovolenou a zakázalo jí, aby do nemocnice chodila.

Je možné, že za zdravotní sestru orodoval její tajný milenec, jeden z lékařů, se kterým měla poměr. Její činy mohl krýt. Po interním šetření ale následoval vyhazov. „Po vnitřním šetření, v jehož průběhu byla prověřována i některá úmrtí pacientů v minulosti, došlo se zaměstnankyní k okamžitému rozvázání pracovního poměru,“ uvedl předseda představenstva nemocnice Darek Šváb.

Nemocnice prošetřuje možné pochybení či zanedbání povinnosti některého z lékařů. Podle informací Blesk.cz totiž. Věra aplikovala na příkaz ošetřujícího lékaře pacientce látku, podala ji ale špatně. Zda byl tento doktor její milenec, není jasné.

Největší záhadou tak stále zůstává, zda sestra zabila pacientku záměrně, nebo šlo o omyl. Policie je na slovo skoupá, více hodlá prozradit až na tiskové konferenci, která je plánována na dnešek a ze které Blesk.cz přinese aktuální zpravodajství.

Dcera je také zdravotní sestra

Sousedé vnímali zdravotní sestru Věru M., která bydlí v Rumburku v rodinném domě, jako normální, bezproblémovou. „Je už dlouho rozvedená. Bydlí tady s dcerou, která je také zdravotní sestra. Téměř všude chodí spolu. Občas jsme je vídali, jak si jdou posedět do nedaleké hospůdky,“ řekla jedna z místních.

Doporučujeme
kdoasi ( 22. srpna 2014 08:12 )

Podle jiných serverů údajně prováděla eutanázii,aby zkrátila utrpení nevyléčitelně nemocných. K tomu mi ta tvoje plánovaná poprava zase moc nesedí.Možná bys byl jednou za urychlení konce vděčný.

neutralizace ( 22. srpna 2014 07:56 )

No to je zas zmatecnej a priblblej clanek o h-vne. Typicky pleskovskej. Uz zase varite z vody?

mandat ( 22. srpna 2014 07:29 )

Zamestnanci v nemocnici jsou jak Africani, kazdy spi s kazdym.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud