Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Soud s vrahem Elišky (†21): Když odcházel, mohla ještě žít, řekl znalec

Autor: ljš, sch - 
25. června 2014
13:46

Brutálně ji zavraždil kvůli patnácti tisícům. Když Jiří F. (25) odcházel z místa činu, nepodíval se ani, jestli je jeho kamarádka Eliška skutečně mrtvá. Podle znalce přitom mohla ještě žít. Detailní popis toho, jak dívka na následky bodných a řezných ran umírala, poslouchala v soudní síni i vrahova přítelkyně.

"Rána do krku byla smrtelná, zabila ji vzdušní embolie a krevní ztráta. Zemřela během čtyř až pěti minut, do dvou minut musela upadnout do bezvědomí. Když odcházel, mohla ještě žít," řekl soudní znalec z oboru soudního lékařství.

Jiří F. včera u soudu popisoval vraždu jako zkrat vyvolaný tím, že mu Eliška poté, co se pokusil ji okrást, údajně vyhrožovala zabitím jeho tří dětí. Na dotaz soudkyně, proč po vraždě nezavolal alespoň anonymně záchranku, nedokázal odpovědět. "Nevěděl jsem, co mám dělat," řekl pouze.

Přítelkyně Jiřího F., která před časem přijala vrahovo příjmení, dnes sledovala veškeré dění přímo v soudní síni z první řady. Na klíně chovala malého Dextera, který se narodil jen 14 dní po vraždě. Podle reportéra Blesku se na sebe s otcem neustále smáli.

V případu také vystoupila celá řada svědků, kteří Elišku znali. "Byla hodná a obětavá. Připouštěla si jednoduše lidi k tělu," řekl jeden z nich. Vypovídal také Jan L., který Elišku společně se sousedem v bytě našel. Podle něj byla v krizových situacích vždycky klidná.

Jeho výpověď zpochybňje to, jak Jiří F. popisoval konflikt, který předcházel vraždě. "Začala nepochopitelně a nepřiměřeně křičet, chytla amok, nekontrolovatelný. Začala vyhrožovat, že mi pozabíjí děti," tvrdil u soudu.

bibs_7 ( 25. června 2014 21:32 )

A to mu niekto aj verí a zerie, ze mu naozaj vyhrozovala a aj to este takymto totalne absurdnym sposobom, len preto, ze on to teraz tvrdi? Ako sorry ale ....

andystr ( 25. června 2014 18:46 )

Překvapuje mne, že pachatelovy fotky jsou upraveny, rovněž v TV byl obličej rozmazáván Proč najednou taková ohleduplnost k vrahovi, který se k zabití přiznal? V jiných případech např. u obviněného z vraždy Moniky a Klárky, který se k vraždě nepřiznal, takové ohledy nebyly, dokonce ohledy nebyly brány ani na jeho rodinné přislušníky, ba právě naopak. Nechápu!

marlen52 ( 25. června 2014 15:35 )

je t zmetek jen at sedí

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání