Policejní pomníky: Zavražděná Alena čekala dvojčata! Vrah uniká

Alenu Božkovou dovezl vrah k větrolamu a pokusil se její mrtvolu zamaskovat větvemi.  (Autor: Policie ČR, archiv Blesku)
Autor: František Prachař - 
2. června 2014
15:06

Březen roku 2003 byl na Kladensku hodně deštivý. Traktorista, který pracoval na poli mezi obcemi Buštěhrad a Hřebeč, obracel stroj u větrolamu. Při jedné z otáček tam uviděl nahé ženské tělo.

„Bylo to až na poslední chvíli, je tam černá skládka a hodně křoví. Uviděl jsem, že za pneumatikami a nějakými hadry čouhá noha. Popošel jsem blíž a uviděl tu paní celou. Ležela na břiše a nehýbala se. Tak jsem utíkal do traktoru pro mobil a volal vás,“ řekl později na policii.

Soudní lékař, který přijel spolu s výjezdovou skupinou kriminálky, zjistil, že ženě je asi třicet let a že nepochybně zemřela násilnou smrtí. Známky škrcení a krvavé oděrky byly víc než zřetelné, a zejména provaz, utažený kolem krku mrtvé, byl víc než výmluvný.

„Šaty ženy byly rozházeny kolem, neměla doklady a nic, podle čeho bychom mohli určit, o koho se jedná,“ vzpomíná komisař Šnýdr.

Po zveřejnění portrétu mrtvé se ale svědci přihlásili. V policejním žargonu se v tomto případě o ztotožněné oběti říká, že »byla umístěna do prostoru «. Ukázalo se, že nalezené tělo patří Aleně Božkové, matce tří dětí, která žila mezi bezdomovci v opuštěném drážním domku poblíž Pleteného Újezda. Čas trávila potulkami po těch nejlevnějších hospodách, kterých je na Kladně pořád dost, a – řečeno spolu s policejním protokolem – „navazovala tam krátkodobé známosti s nejrůznějšími muži.“

Poslední den?

21. března 2003 z domku odešla s tím, že jde navštívit své tři dcery, o které se starala babička jejího bývalého druha. V Kladně-Kročehlavech se u dětí zdržela až do druhého dne a v bytě s nimi i přespala. Příští dopoledne dostala od babičky peníze na nákup, odešla a už se nevrátila.

„Naposledy ji lidé viděli 24. března u křižovatky ulic Americká – Holandská na Kladně. Prý se tam bavila s nějakým mladíkem. Víc informací o jejím pohybu nemáme,“ říká kriminalista Jiří Šnýdr.

Alena Božková k sobě pohledy mužů nepřitahovala. Nevynikala krásou a její způsob života, hlavně alkohol, se na ní podepsal. Byla prý ale hodně »přístupná«, a to ji možná zabilo.

Nenarozené…

Při soudní pitvě lékaři z těla zavražděné ženy vyjmuli dva plody. Byly ve věku 24–26 týdnů a jednalo se o děvčátka. Kdyby jejich matku kdosi nezabil, mohla se narodit…

„DNA plodů jsme přirozeně získali a našli i jejich otce. Byl ale mimo jakékoliv podezření,“ vysvětlil Jiří Šnýdr.

Kriminalisté z oděvu a dalších věcí nalezených na těle sňali genetické stopy, odebrali výškraby zpoza nehtů, tělní tekutiny i krev a zjistili, že na skládku byla mrtvola dopravena až po vraždě. Vrah je ale zatím neznámý. „Jeho genetické stopy máme. Pokud se něčeho dopustí znovu, spadne klec,“ říká kriminalista.

yuuci ( 30. dubna 2016 20:30 )

Tak, jsem ráda že jsem za ty léta co se to stalo, narazila na tento článek a mohu ho zkritizovat. Za prvé,milej Blesku.cz. Máma byla příjmením Bošková, né Božková. Za další, spousta těchto údajů je nepravdivých, a vcelku asi ani nehledite na to, že i po smrti se má o neboštíkovi mluvit jen a jen v dobrém.A to se týče i vás, přispěvatelé. Je mi z vás zle. My tři teď vedeme úspěšný život, díky tomu jak mamka zasáhla a předala nás babičce. Starší sestra nebyla u babičky, byla u svého otce který si ji převzal.Takže lež číslo jedna. A zajimalo by mě, jak by jste se cítili vy, kdyby někdo něco takového psal o vaší mamince, či otci? Probuďte se, a nebo radši ani nekomentujte, je mi z vás opravdu zle.

pavucinka ( 3. června 2014 16:52 )

A jak si představuješ tu společenskou elitu?

pavucinka ( 3. června 2014 16:51 )

Musela mít nižší IQ, když v takové sociální situaci otěhotní. Asi si toto opravdu nezasluhovala,, ale také není náhoda, co se jí přihodilo. Dříve tolik kriminality nebylo,a hlavním důvodem je to, že byla pracovní povinnost. Tedˇpráce není. Paragraf na prostituci sice rovněž nebyl, ale bylo "příživnictví" , a to trestné bylo. Jak to nyní žařídit, aby kriminalita dále už nestoupala,zejména kriminalita mladistvých, a nebyla stále větší i materiální bída?

lunatic ( 3. června 2014 01:36 )

Pokud bych snad mohl kriminalistům trochu pomoci,tak být jimi,vraha určitě nebudu hledat mezi společenskou elitou ...

boball ( 2. června 2014 22:48 )

Babička jí dala peníze dopoledne na nákup,ale už se nevrátila.Měla štěstí babička,že svoloč někdo majznul

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud