Útočníci, kteří terorizovali vesnici: Dostali směšné tresty?

Ladislav M. (vlevo) a David M. u domažlického soudu.
Autor: Zbyněk Schnapka - 
25. 4. 2014
14:31

Dřevěným hranolem podle obžaloby zmlátili Ladislav M. (30) a David M. (20) ze Strýčkovic na Domažlicku místního občana Jiřího Sýkoru (53). Oba muži patří k romskému klanu, který prý již rok terorizuje poklidnou obec. Domažlický soud jim teď rozdal tresty.

Ladislav M. dostal dva roky věznice s ostrahou, David M. odešel jen s desetiměsíčním trestem ve věznice s dozorem. "Bylo prokázáno, že obžalovaní zákeřným a zlým způsobem napadli poškozeného. Soud uvěřil výpovědím svědků, kteří nemají záznam v rejstříku trestů a neuvěřil verzi obžalovaných," zdůvodnil rozsudek soudce Jan Faschinbauer.

Chcípni! Zabijeme tě! vyhrožovali útočníci

„Zaútočili na hlavu oběti. Ta inkasovala nejméně pět úderů hranolem a stejný počet kopanců. Útočníci při tom křičeli: 'Chcípni, zabijeme tě a vypálíme ti barák!',“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Jana Fišerová. „Mlátili mě asi jednu minutu. Rukama jsem si chránil hlavu a snažil jsem se jimi vykrývat údery dřevěným hranolem.Také mě kopli do břicha. Na místo přiběhli i další členové rodiny včetně matky jednoho z těch, co mě bili. Místo toho, aby jim řekli, aby přestali, ještě je pobízeli k dalšímu útoku,“ řekl Sýkora.

Podobně popisovala útok i sousedka, která vše viděla. „Nejdříve vtrhli k Sýkorovi na pozemek. Byli ožralí, strašně křičeli a v ruce drželi silný klacek. Když zjistili, že není doma, šli pryč,“ vypověděla.

V ten okamžik ale Sýkora přijížděl domů na čtyřkolce. „Oni se na něj vrhli, tím klackem ho mlátili do zad. Bála jsem se, že ho zabijí, tak jsem volala policii,“ popsala útok sousedka. Policisté pak násilníkům nasadili pouta. „Jeden z nich ještě vyskočil z jejich služebního auta a křičel. „Vy bílí svině. My vás tady stejně zabijeme, podřízneme vás jako podsvinčata. Celá jsem se třásla, když jsem to slyšela. Oni, když se opijí, tak se chovají jako divá zvěř,“ dodala.,

Jsme nevinní

Oba útočníci tvrdí, že jsou nevinní. „Je to lež. Nikdy v životě se tohle nestalo. Ten den byl Sýkora ožralej. Chtěl, abych zavolal Davida. Tak jsem to udělal. Pak jsem slyšel, jak David říká, aby z něj nedělal zloděje a viděl jsem, jak se drželi za svetr. Bál jsem se, že je přejede auto. To jsem jim řekl a oni přestali. Sýkora pak najednou zavolal policii,“ tvrdil Ladislav M. Podobně se hájil i druhý z útočníků David M.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud