Oběť kauzy metyl: Abych se uzdravil, musel jsem vypít 197 panáků!

Autor: Slávka Červená - 
20. března 2014
19:16

V metylové kauze byly desítky poškozených lidí. Jsou rádi, že přežili. Mnozí však mají následky. Dnes vypovídali  jako svědci před soudem. Jeden se nedostavil. Poté, co se napil jedovatého alkoholu, trpí depresemi a údajně se pokusil o sebevraždu.

Dnešní svědci měli jedno společné. Alkohol koupili ve stejné prodejně. Ve večerce na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně.

Jiří Březík (71) přežil. Při léčbě ve špitálu musel vypít 197 panáků! „Těmi mě vyléčili a to číslo zůstane už na věky mým rekordem.  Pili jsme je každou hodinu i v noci,“ řekl bývalý sportovec, dnes  noční vrátný. Deci smrtící vodky mu nalila známá. Měl štěstí, že večer si dal pivo. „Cítím se dobře, ale paměť se mně zhoršila.  Dříve jsem nepotřeboval žádný debilníček,“ dodal hned. Je rád, že darebáky, kteří mají na triku tolik mrtvých, policie našla. „Já bych jim ten hnus nalil přímo do krku.  Přál bych jim, aby neviděli,“ dodal.

Video Kauza metyl - výpovědi obětí. - Slávka Červená

Jiří Čepel (60) si kupoval ve večerce litr vodky Lunar za 140 Kč pravidelně.  Potvrdil, že nikdy neměla kolek a nikdy nebyla vystavena v regále. Prodavačka pro ni chodila do zadu. „Vodka někdy měla jinou příchuť. Vzhledem k ceně se všeobecně vědělo, že to není „čisté“. Říkal jsem si: Chlapi to nějak mixují, snad mě neotráví,“ uvedl. Loni v  září z litrovky popíjel dva dny. Pak jel na služební cestu do Brna. „Tam jsem si koupil na nádraží dva panáky u Vietnamce. Cestou zpět mi už bylo v autobuse  zle. Doma jsem začal zvracet. Žena zavolala pohotovost a 14 dnů jsem byl ve špitálu,“ vyprávěl. Osm dnů byl v umělém spánku. „K doktorovi běžně nechodím. Jsem ale rád, že mi zachránili život. Problémy zatím nemám,“ dodal. Co by obžalovaným přál? „Aby toho ti „kluci“ vypili tolik co já,“ řekl.

tenzmrtodvedle ( 21. března 2014 09:13 )

No kurva,197 panaku zadarmo a jeste nadava holomek ! To mas z toho,kdyz si kupujes nekvalitni pancovanej chlast.Ja by jsem ty patoky nepil.

jonn ( 21. března 2014 07:06 )

To je zajimavé ,že mezi nima neni žádnej cigoš . Asi kupujou kvalitní chlast . Dávky jsou nastaveny dostatečně vysoko .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud