Podle informací Blesku nestojí za explozí žádná technická závada, ale mohlo jít  dokonce o úmysl. Vybuchl totiž balíček, který převzali zaměstnanci na recepci. Podle serveru iDnes.cz byl podán včera v Praze a doručilo ho auto České pošty.

Na místě zasahovali záchranáři a osm jednotek hasičů. Výbuch nepřežil jeden člověk, který ve firmě pracoval jako recepční a balíček přebíral. Další žena byla převezena s těžkými zraněními do nemocnice, jeden člověk byl zraněn lehce.

Podle informací záchranářů na místě zasahoval vrtulník a dva sanitní vozy. "Dva lidé byli zraněni těžce, z nichž mladý muž svým zraněním na místě podlehl ještě před příjezdem záchranné služby," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Vojtová.

Těžce zraněná mladá žena podle ní utrpěla mnohočetné poranění břicha, hrudníku, nohou a popáleniny v obličeji. "Její stav byl vážný a zasahující lékař musel zahájit léčbu se zajištěním základních životních funkcí. Pacientka byla vrtulníkem letecké záchranné služby přepravena do Fakultní nemocnice v Motole," dodala mluvčí.

Záchranáři ošetřili také mladého muže, který si stěžoval na zalehlé uši. Po kontrole zdravotního stavu ho ponechali na místě.

Máte-li jakékoli informace o tomto případu, kontaktujte nás na tip@blesk.cz, nebo na tel. čísle 724 014 586.