Rituální sebevražda moderátora (†53): Roky bojoval s démonem alkoholem!

Autor: shp - 
21. listopadu 2013
13:17

Uznávaný profesionál, dobrý kolega, ale přesto muž s velkým problémem. Československý moderátor Bronislav Tesařík (†53), který společně s manželkou (†54) spáchal záhadnou rituální sebevraždu, několik let bojoval s velkým démonem. Tím byl alkohol!

Bronislava a Alenu nalezla policie v bratislavském bytě ve čtvrti Staré Město v pondělí. Sousedé si stěžovali na šílený zápach hniloby, který se linul celým domem. Podle policie ležela jejich těla v bytě déle než týden.

Byt patřil Bronislavovu otci, uvnitř nebyl žádný nábytek, jen postel, na které manželé, kteří oba spáchali sebevraždu, leželi. Kolem byly všude knihy s ezoterickou a náboženskou tematikou a svíčky. Podle jedné z vyšetřovacích verzí šlo o rituální sebevraždu. Manželé po sobě dopisy zanechali na rozloučenou, ale policie jejich obsah tají.

Tesařík byl hvězdou předrevolučního zpravodajství Československé televize, ale do Prahy jezdil moderovat i po roce 1989. Uváděl Události i Televizní noviny. „Byl inteligentní redaktor a dobrý moderátor, vždy ochotný pomoci,“ řekl serveru Topky.sk jeho bývalá kolega Jozef Hübel.

Problémy s alkoholem a rozvod

Nastalo ale i období, kdy potřeboval pomoci on. „Měl problémy s alkoholem, ale bojoval s tím a z nejhoršího se dostal,“ dodal Hübel. Později se propracoval až na šéfredaktora Slovenské televize. Následoval však rozvod s první manželkou, se kterou měl dceru Moniku (27). S tou se poté přestal vídat. Později se oženil s druhou ženou, Alenou.

Podle některých známých Tesaříka si na život sáhl kvůli ztrátě popularity. To však Hübel vehementně popírá. „To je holý nesmysl, že by se měl Braňo zabít kvůli ztrátě popularity. Byl skromný a zásadový,“ dodal pro web jeho někdejší kolega. Jediné, co podle něj Tesaříka trápilo, byla tréma. Byl perfekcionalista a zprávy chtěl vždy odmoderovat na jedničku.

padouch236 ( 20. listopadu 2018 13:48 )

oprava: chlast

padouch236 ( 20. listopadu 2018 13:46 )

ten chlTst, to je potvora..Ale říká se, že alkohol v rukou odborníka je lék, tak co je pravda...

xcarodejka ( 20. listopadu 2018 13:31 )

někdo začne pít, jelikož je psychicky y nemocný/ neumí řešit životní situace/, ale jiný zase z pití onemocní, a to je třeba rozpoznat. naši ppsychiatři, včetně znalců, dost často zklamou.

lysohlavek02 ( 21. listopadu 2013 15:26 )

..co to je za wopičáka?..něco vymyslel?..vůbec ho neznám a jsem línej to číst

abvydavatelstvi ( 21. listopadu 2013 14:45 )

On nechlastal ...... byl to slušný člověk.... jeho druhá žena začala pít ..... Napsali dopis na rozloučenou ale policie ho odmítla zveřejnit ....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud