Šílený učitel, který zastřelil Denisu (†17) a jejího dědu: Uháněl ji od prvního dne školy!

Autor: iža, geok - 
8. listopadu 2013
10:39

Hořící srdce, květiny a tvář usměvavé tmavooké dívky. Tak vypadá pietní místo ve Střední škole gastronomie ve Frýdku-Místku, kam zavražděná Denisa (†17) chodila a kde se také seznámila se svým vrahem, učitelem angličtiny Ondřejem D. (31).

„Byla to usměvavá, veselá a velmi přátelská holka, která doplatila životem na to, že nechtěla mít poměr se svým učitelem,“ řekli včera Blesku spolužáci. Učitel angličtiny Ondřej D. podle nich Denisu uháněl, sotva letos v září nastoupil na školu.

„Ona ale měla jiného kluka, nakrátko se rozešli. Když se dali zpátky dohromady, byl to pro ni největší dárek k narozeninám,“ prozradili spolužáci. To však Ondřej D. neunesl, obtěžoval dívku stále esemeskami a chtěl s ní mít poměr. I přesto, že je v Petřvaldě už rok a půl ženatý. Když zjistil, že nemá šanci, rozhodl se vraždit. Zastřelil nejen Denisu, ale také jejího dědečka Rudolfa Š. (†73) a babičce Věře Š. (71) způsobil průstřel lebky. Slitoval se jen nad dívčinou matkou.

Střelec skončil v léčebně

Mimořádně v Psychiatrické léčebně v Opavě, nikoliv v soudní síni rozhodovala soudkyně o vzetí Ondřeje D. do vazby. V léčebně skončil poté, co se opakovaně při výslechu psychicky zhroutil. O vazbě rozhodla kvůli předpokládané výši trestu a obavy z maření vyšetřování. Vraždícímu učiteli hrozí výjimečný trest až doživotí, neboť vraždu plánoval. Vyzbrojil se třemi pistolemi a přišel do domu Denisu popravit. Není vyloučeno, že na svědomí bude mít tři životy, neboť babička je v kritickém stavu.

Zlato, nezapomeneme na tebe!

Na Facebooku i pietním místě ve Střední škole gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku přibývají další a další vzkazy pro mrtvou Denisu. „Zlato, nezapomeneme na tebe. Buď vždy v našich srdcích. Budeš tu navždy mezi námi… Byla jsi milá, krásná a přátelská, hlídej nás tady dole…,“ stojí v jednom dopise u hořícího srdce ze svíček.

snezny.levhart ( 12. listopadu 2013 21:31 )

Stojí myslím za úvahu monitoring kybernetických expertů více koncentrovat, v zájmu podchycení patologických až militaristických projevů a postojů, popsaných výše, a to jak na internetu, tak v reálném životě. V našem případu došlo k zásadní chybě v toleranci vztahu žákyně s učitelem, ač někteří o něm věděli, a také bezohlednosti okolí k agresivním projevům čtveráka, přestože se netajil legálním multiozbrojov áním... Scéna jak z amerického gangsterského bijáku, z níž se zase vyklube zoufalá "domácí zabíjačka" - v českých krajinách Bohužel až příliš čast ý druh vražedné zločinnosti, resp. "řešení" sporů soukromých kruzích... Aby policie, které žel Bohu velmi často nezbývá, než řešit už jen tragické následky, nebyla na onu stále citelnější bezohlednost veřejnosti před zjevnými, varovnými signály možného hrůzného násilí, tolik krátká - byť její reálné možnosti (běžné prověřování poměrů a příp. ilegální činnosti, jakož zkoumání ZP, resp. zdravotní aj. způsobilosti k jeho držení, u vytipovaných potencionálních násilníků) zůstanou z hlediska prevence omezené. Přesto i její vliv může důslednější vytěžování podezřelých informací a jejich zdrojů posílit a přispět k lepším výsledkům, aby tu většinu dobrých poldů stále míň trápila ona vlastnost z povolání, kterou tak výstižně pops al poručík Gall: "Naše smůla prostě spočívá prostě v tom, že všichni přicházíme Bohužel až příliš často pozdě..."

snezny.levhart ( 12. listopadu 2013 20:58 )

"Nový" modus operandi má zpravidla vždy podobný průběh: samozvaný mecenáš a "zachránce" světa před jím definovaným zlem, stupňuje - ač jinak vnímán jako sice trochu vyhraněný ("osobitý"), leč oblíbený pohodář - varování až k agresi, a také se téměř vždy prozradí: spíše na internetu, než v úzkém okolí a okruhu blízkých. Jistá ambivalence je přitom zjevná. Navenek hrají svědomité ochránce a prudké zásaďáky, ovšem v určité fázi nabydou jejich "vize" zcela extrémního, agresivního charakteru. Pak se, velmi jednoduše děleno, profilují dva typy zabijáků - holobrádek, s rysy šílence až úchyla, případně neurotický vyčahlík, nebo militantní "ochránce", jakýsi terminátor - což je případ našeho čtvertáka: ti velmi často před spácháním zločinu vysílají mnoho varovných signálů, budují si doma zbrojnice až muničáky, což okolí i net často vědí, přesto společnost naprosto není schopna tyto hrozby odhalovat včas (pak tu ještě z hlediska typologie máme poddruh "kromaň" (např. čikatila) s nižším čelem příp. naopak vyšším, leč špičatým temenem a týlem, často slabozraký, ale netřeba zabíhat dále). Řekl bych, že "učitel" sice na netu projevoval přeci jen o poznání agresivnější, časem až vyhlazovací "plány", než v reálu svého okolí (?), což by snad mohlo naznačovat až náběh schizoidních poruch, k nimž se přidalo ještě hormonální pnutí a žárlivost (pokud byl vážně zamilovaný), ovšem nemylme se: pak je zvolené "řešení" - vybít s milovanou dívkou, notabene čekající jeho vlastní dítě, ze msty celou její rodinu, tím silnějším projevem nenávisti, dle mého už za hranou pusté patologie. Jsem velmi rád za pomoc bezdomovcům , na níž se PČR podílí v Praze, i za patent našich hlaviček z kriminálky na ochranu platebních karet, za což se sluší opět poděkovat. Leč, jak tomu chodí, v nevděčné, náročné, často chmurné, ale zcela nezbytné a skvělé krimialistické práci, čeká chlapce a holky další dřina, pot i krev...>

petrakon82 ( 11. listopadu 2013 07:32 )

To se opravdu nepozastaví nad tím, jak je možné, že když byl na první pohled tak divný, jak všichni tvrdí, že s ním vůbec vlezla do postele? Já nevím, jak vy, ale pokud by někdo na první pohled vypadal jako psychopat a tvrdil mi, že jsem odpad společnosti, tak bych se ho nedotkla ani malíčkem. A on tenhle románek teda 100= nezačal. Já jim k tomu tedy nesvítila, ale on prostě nebyl ten typ. Z holek byl vždycky spíš nervozní. Tak jsem si tu přečetla, že on měl mít jako učitel rozum a po ní to nelze v 16. letech chtít. v 16. letech snad není člověk imbecil ani nesvéprávný a ví, že dělá něco, co nemá. Nebo snad ne? Smrt si rozhodně nezasloužila, to je totální průser, ale zase takové neviňátko určitě nebyla. Na postel musí být vždycky dva.

alohahai ( 10. listopadu 2013 01:00 )

Tak hlavně, aby ho zas nepustili vypadá pan učitel jako zhulenec i na své svatbě, a drogy jsou u nás polehčující okolnost

popocatepetl ( 9. listopadu 2013 16:07 )

Zmizela mi půlka věty: Skoro každý někdy v průběhu života ve svém okolí potká někoho ....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud