Policejní důstojník Petr (†44) zastřelil ženu a pak sebe: Kvůli žárlivosti?

Autor: Jana Ulrichová, mokk - 
7. srpna 2013
20:28

Usměvavý sympaťák, se kterým se dobře spolupracovalo. Tak popisují kolegové Petra V. (†44), vedoucího odboru pořádkové policie, kterého ve středu našli na služebně v Ústí s prostřelenou hlavou.

Zastřelena, údajně několika ranami, byla i jeho manželka Hana, rovněž policistka. Co za dvojnásobnou násilnou smrtí stojí?

„Byla to taková vzorová rodina. Úplně jsem jim záviděla. Měli krásný byt, nejstaršímu synovi Petrovi tady zařídili garsonku. Mají ještě syna Tomáše, ten studuje gymnázium, a Kristýnku, která skončila první třídu,“ začíná popisovat žena z vedlejšího domu. „Ta nejmladší holčička byla hodně na mámu fixovaná. Nevím, co s nimi teď bude,“ říká sousedka.

Podle ní se Petr V. o rodinu vzorně staral. „Vypadalo to, že žije jen pro ně. Na dvorku na nevyužitém pozemku udělal pro děti hřiště. V poslední době jezdili na kolech. Nechápu, co se tam mohlo stát,“ dodala.

Mezi známými se nejvíc spekuluje o policistově žárlivosti, Hana podle nich byla velmi hezká žena. Nemohou ale uvěřit, že by mu dokázala zatemnit mozek natolik, aby ji zabil a pak zastřelil sebe. Právě tato varianta se ale zatím jeví jako nejpravděpodobnější.

Radka Sandorová, mluvčí GIBS, zatím pouze potvrdila, že policista spáchal sebevraždu. Ke smrti jeho ženy, jejíž tělo bylo nalezeno v garáži nedaleko jejich bydliště, žádné podrobnosti neuvedla.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud