Přátelé se loučili se zavražděnou esoteričkou (†51): Budeš nám chybět!

Autor: Jana Ulrichová - 
7. července 2013
21:10

Nejbližší přátelé zavzpomínali na zavražděnou esoteričku Hanu Semerádovou (†51) z České Lípy. Sešli se u Lavičky souznění, na místě, která založila a nabila svou energií. Akci uspořádal její přítel Emanuel Boleslav.

„Pohřeb se konal jen v nejužším rodinném kruhu. Chtěl jsem, aby se s ní mohli rozloučit i její přátelé, proto jsem zorganizoval tuto pietu,“ vysvětlil. Hančiny přátele svolal na místo, které pro ni bylo důležité, k Lavičce souznění na okraji českolipského sídliště Slovanka. „Byla neskutečně aktivní. Tohle byl jeden z jejích projektů. Toto místo vybudovala, aby odvedla lidi od každodenních starostí. Chtěla, aby mysleli i na jiné věci. Nabila to tu svou energií, ona tuhle schopnost měla. Na nástěnku sem dávala různé informace, vandalové to ale ničili,“ řekl Emanuel Boleslav. Dodal, že podobných míst chtěla ve městě zřídit víc, svůj projekt už ale nestihla dotáhnout do konce. „Rád bych to za ni realizoval, už jsem vstoupil v jednání s městem. Snad se to podaří,“ zadoufal.

Vraždil zahradník

Hanu Semerádovou ubil František Náboj (35), který byl už jednou za vraždu odsouzen. V roce 1997 tento karatista, držitel černého pásku, zabil kopem do hlavy chlapce (12). Dostal 14 let, v roce 2011 byl podmíněně propuštěn. U Hany Semerádové pracoval na zahradě. Právě kvůli práci se dostali do sporu, který skončil ženinou smrtí. Náboj ji zřejmě v afektu surově umlátil. K vraždě se přiznal.

Hana Semerádová měla dva dospělé syny a vnuka. Byla účetní, věnovala se charitě a aktivitám spojeným s esoterikou a východními filosofiemi. Měla blízko k buddhismu. S podobně smýšlejícími lidmi procestovala téměř celý svět. Ve svém domě v České Lípě měla přednáškový sál, kde pořádala semináře.

londynskypes ( 8. července 2013 06:08 )

blabolila tak dlouho a jeji nabiti energie ji prineslo zabiti ,hold se mela snest na zem a ne letat v oblacich..jsou to nesmysly

namoroman ( 8. července 2013 05:43 )

Vy dva i s tím londýnským psem by jste se měli už z toho draka vyspat.Takové bláboly ... a hned tas brzo z rána

londynskypes ( 8. července 2013 05:29 )

nabila svoji energii?? tady je ted jasno ,ze je to nesmysl ty zvasty o hovadinach ,nic takovyho neexistuje... jen pritahovala na sebe kriminalnika ...

londynskypes ( 8. července 2013 05:12 )

me teda chybet nebude

londynskypes ( 8. července 2013 04:44 )

nektere zenske by chtly prevychovavat i vrahy ..rajcuje je to

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud