Sebevrah Brabec: Podnikal se Šloufem!

Kolem podnikání muzikanta Jiřího Brabce (+63) se objevují překvapivé skutečnosti. Brabec byl od roku 1993 společně s Miroslavem Šloufem společníkem ve firmě Anor.
Kolem podnikání muzikanta Jiřího Brabce (+63), který spáchal před časem sebevraždu, se začínají objevovat překvapivé skutečnosti. V dnes již zrušené firmě Anor, jejímž společníkem byl Brabec od roku 1993, totiž figuruje i jméno bývalého blízkého spolupracovníka Miloše Zemana Miroslava Šloufa. Do firmy, která se zabývala hostinskou činností a nákupem zboží, vložil tehdy Brabec 20 tisíc korun. Za jakých okolností zhruba po roce působení v Anoru hudebník společnost opustil, však dnes netuší ani jeho právník ani manželka Šárka Rezková - Brabcová. Jisté je jen to, že na podzim roku 1999 přišel Jiří Brabec s lidmi kolem Anoru do kontaktu znovu. Blesk má k dispozici policejní výpověď člověka, který byl účastníkem setkání Jiřího Brabce s pány Hofmanem a Žďárským jejichž společníkem v minulosti Brabec byl. Podle jeho svědectví si měl od nich jako jednatelů další společnosti půjčit Brabec větší sumu peněz na koupi bytu v Praze. "Na můj dotaz, zda nemají strach nějakému muzikantovi půjčit peníze, mi bylo sděleno, že strach nemají, že z něj půjčené peníze určitě dostanou, že se bát nemusím," stojí ve výpovědi. "Tehdy jsem tomu nevěnoval žádnou pozornost, až teď, po Brabcově sebevraždě. Mám totiž pocit, že že tlak na pana Brabce mohl být i ze strany společníků firmy, která mu tehdy peníze půjčila," píše se v protokolu o podání vysvětlení sepsaném 24. listopadu 2003.
Muzeum chtěl udělat z kravína Po smrti Jiřího Brabce (+63) vyplouvají na povrch další okolnosti jeho podnikání. Podle nalezených dokumentů zajišťoval dva roky finance na výstavbu komplexu na okraji Prahy. Za zálohu na provizi ve výši 225 tisíc korun uzavřel smlouvu na patnáctimiliónový úvěr! Majitel objektu Jaroslav Zvonař to však rezolutně popírá! Na čí straně je tedy pravda? Na okraji Dolních Chaber má už od roku 2001 růst zábavně - kulturní centrum za 40 miliónů. Když jsme ale na »stavbu« přijeli, místo společenského komplexu s muzeem tu stojí jen polorozpadlý kravín. Žádní dělníci, žádné stroje, jen hlídač, automechanik a budova plná aut! Po nějaké rekonstrukci tu není ani stopa. Jestli se v kravíně něco děje nevědí nejbližší sousedé ani starostka Jaroslava Plevová. "S majitelem budovy panem Zvonařem jsem se kvůli stavbě sešla, ale neviděla jsem ani projekt," uvedla. Pro pražskou městskou část s 2600 obyvateli to mělo být přitom velké terno. V to, že se centra dočkají, ale už moc nevěří. Jméno majitele bývalého kravína Jaroslava Zvonaře tu znají všichni a je veřejným "tajemstvím", že byl s projektem spojován i Jiří Brabec. V červnu tu dokonce byl na místní oslavě. O jakékoliv spojitosti Brabce s financemi ale nechce Jaroslav Zvonař ani slyšet."Všechno jsem si sháněl sám, pan Brabec se toho nijak podnikatelsky neúčastnil. A v žádném případě nechci aby se o takových hloupostech psalo!" "Ztráta" peněz v podobném projektu však mohla být spolu s rostoucími dluhy jedním z důvodů muzikantovy sebevraždě!