Stařenku brutálně okradly tři romské ženy
Asi nejsmutnější Vánoce za svůj dlouhý život prožije letos Marie Trojanová (86) z Krnčic na Třebíčsku. V nemocnici má těžce nemocného muže. Osamělou ženu navíc v jejím domě přepadla před několika dny trojice romských žen. Stařenku poranily a ukradly jí z ložnice naspořených 160 tisíc korun. Paní Marie se nyní chystá, že se odstěhuje do domova důchodců.
„Nikdy jsem do domu nikoho cizího nepustila. Všechno jsem vyřizovala oknem do ulice,“ popisovala Blesku osudný den stařenka. Dopoledne prý otevřela okno do ložnice, aby vyvětrala. Uklízela ledničku v předsíni, když se za jejími zády objevila postava romské ženy.
Dům paní Trojanové stojí uprostřed vsi a připomíná spíše malou pevnost. Vysoká zeď a stále zavřená masivní vrata, na dvoře pes.
„Jedna z těch cikánek vylezla na bránu a otevřela si zástrčku. Otevřeným oknem ze dvora pak vlezla do ložnice,“ vyprávěla stařenka. Z krabice od bonbonů zmizelo 130 tisíc korun. „Ty jsme s manželem měli nastřádané na novou střechu,“ zoufala si žena. Další tisíce jí zmizely ze stolu a z peněženky v kabelce. Paní Marie je statečná žena a s drzými Romkami se pustila do křížku. Ulice v tu chvíli zela prázdnotou. Nikdo z místních jí nepřišel na pomoc. „Snažila jsem se je vystrkat ze dvora, ale copak v tomhle věku něco zmůžete? Podívejte co mě jedna z nich udělala na ruce,“ ukazuje stařenka do krve sedřené předloktí levé ruky.
„Kriminalisté po trojici žen podezřelých z trestného činu porušení domovní svobody a krádeže pátrají,“ řekla Blesku mluvčí třebíčských policistů Marcela Lavická. Romským ženám hrozí až tři roky vězení.