Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Mumie pod prostěradlem je matka 4 zavražděných dětí

Autor: ČTK, žig - 
5. září 2011
16:26

Romanu Z. (36), kterou policie obvinila z vraždy čtyř vlastních dětí, převezli do vězeňské nemocnice v Brně. Celou dobu se ukrývala pod prostěradlem a převářela ji sanitka se zatmavenými skly. Soud  v pondělí rozhodl o uvalení vazby.

Lékařský náměstek ředitele hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl odpoledne potvrdil, že žena byla dnes převezena z hradecké fakultní nemocnice a směřuje do některého vězeňského lékařského zařízení. "O tom, kam je převážena, nemám informace," řekl Tušl, který potvrdil, že zdravotní stav ženy, která byla na psychiatrické klinice, byl natolik dobrý, že převoz umožňuje.

Vězeňská služba má dvě zdravotnická zařízení, kam by žena mohla mohla být převezena. Jsou to nemocnice při vazebních věznicích v Brně a Praze Pankráci.
Dnes po 15:15 odjela od psychiatrické kliniky sanitka, do které zřízenec naložil vozík s osobou přikrytou prostěradlem. Do sanitky kromě lékaře nastoupili také dva muži, zřejmě kriminalisté, nikdo z nich nechtěl novinářům říct, jaký je cíl jejich cesty. Chvíli předtím opustili psychiatrickou kliniku uniformovaní policisté, kteří u pokoje obviněné hlídkovali.

Policie v pátek kolem poledne nalezla v obci Široký Důl čtyři mrtvé děti. Tragédii ohlásil druh zraněné ženy. Do vesnice se rodina přistěhovala teprve nedávno, na jaře zde koupila rodinný domek. Děti byly podle serveru Novinky.cz staré od dvou měsíců do deseti let, jiné zdroje uvádějí věk nejstaršího osm let. Policie nechce kvůli ochraně obětí jejich stáří upřesnit, stejně jako motiv vraždy.

annael ( 6. září 2011 00:28 )

Ano, i já v tomto vidím hlavní příčinu celé tregédie. Ženě většinou stačí aby se jednou, maximálně dvakrát, spálila a poučí se. Při výběru dalšího partnera je potom už velmi opatrná. Tahle ale asi nedokázala žít bez muže a brala co se jí namanulo a hned si s každým upletla dítě, místo aby se postavila na vlastní nohy a starala se o svoje první dítě, nebo první dvě děti, sama a s výběrem dalšího muže si dala pěkně na čas a pořádně vybírala.

e.44 ( 5. září 2011 21:54 )

Z toho je vidět, co si vybírala za partnery a otce svých dětí

mesalina ( 5. září 2011 21:31 )

farah ( 5. září 2011 20:19 )

ano, to je skutečně nejlepší klesnout na úroveň toho, kdo tragédii způsobil. Skutečně jsme na tom tak špatně, že si nemůžeme zachovat důstojnost? Copak nestačí podávání těch informací jako show?

farah ( 5. září 2011 20:10 )

bohužel...asi jak se nikdo nehlásil k ní, aby ji v krizi pomohl - nahlásí se nikdo ani k dětem, aby jim dal poslední sbohem

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud