Zloděj století Procházka utrácí půl miliardu v Karibiku!

Autor: Jan Horák, evakk - 
19. června 2011
09:31

Zloděj století František Procházka není mrtvý! Blesku se ozval Čech žijící v Hondurasu, který tvrdí, že se se zlodějem půlmiliardy setkal osobně. Prý vypadá pořád stejně, jezdí po Karibiku v superluxusní jachtě se čtyřmi bodyguardy a když přijde řeč na české policisty, tak se jen zasměje. Není divu, když poslední hmatatelnou stopou českých policistů v případu Františka Procházky je videozáznam z kamer na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem ze dne krádeže...

Poslední reálnou stopou policistů je videozáznam kamer z letiště v německém Frankfurtu nad Mohanem, které Procházku zachytily pár hodin po jeho krádeži v prosinci 2007. Nic jiného česká policie v rukou nemá a jen čeká, jak jí pomohou kolegové ze zahraničí. „V tuto chvíli stále probíhá právní pomoc mimo tento kontinent. Na pana Procházku je vydán mezinárodní zatykač,“ řekla k tomu mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Od zmizení Procházky s půlmiliardovým lupem však uplynuly už více jak tři roky a po zloději století nebylo ani vidu, ani slechu. Až dodnes!

Podle svědka, se kterým se redakce Blesku osobně setkala, se František Procházka minulé léto údajně objevil na pobřeží Hondurasu v obrovské moderní jachtě v ceně kolem pěti milionů dolarů (85 milionů korun). „Ta jachta byla neuvěřitelná. Vzadu měla helikoptéru, takovou tu malou pro dva lidi,“ vzpomíná Čech žijící v Hondurasu, který si nepřál být jmenován. Redakce Blesk.cz má však jeho jméno k dispozici.

Procházka má prý na jachtě kromě moderního vybavení i čtyři osobní strážce. „Každý měl tak sto devadesát pět centimetrů, holou hlavu a na sobě zavěšenou pistoli. Když jsem je viděl, tak jsem si říkal, že musel připlout nějaký prezident,“ říká Čech.

Když Blesk tyto informace policii sdělil, nechtěla je ani potvrdit, ani vyvrátit. „V této chvíli se k celé věci nebudeme vyjadřovat, aby nedošlo k narušení vyšetřování,“ dodala Kropáčová.

Říká si John

Čech na pobřeží spolu s dalšími česky mluvícími muži zrovna stavěl repliku historické lodi. Když pak jeden z Procházkových strážců zaslechl češtinu, dal se s nimi do řeči a ukázalo se, že bodyguardi jsou ve skutečnosti dva Češi a dva Slováci a majitel lodi není žádný prezident, ale další Čech – František Procházka. „Dlouho si nás proťukávali, asi jestli nejsme nějaký nastrčený policajti. Když se ukázalo, že nejsme, tak měli zájem si naši loď prohlédnout. Druhý den pak přišli strážci, tentokrát už i s panem Procházkou,“ tvrdí Čech. Že by si Procházka nechal udělat nějaké plastiky v obličeji, nebo alespoň změnil image, aby nebyl poznat? Vůbec. Prý vypadá stejně jako na fotografiích. „Akorát se představil jako John."

V Hondurasu se objevil už dvakrát

Procházka pak Čechy pozval na svou jachtu na večeři. Při ní prozradil pouze to, že cestuje po Karibiku. „Raději jsme se na nic konkrétního neptali. Bavili jsme se spíš o nás a o naší práci v Hondurasu,“ tvrdí Čech.

Zloděj století se u pobřeží Hondurasu zdržel týden a pak podle českého svědka odplul pravděpodobně směrem k Panamě. V Hondurasu se ale po pár týdnech objevil znovu, tentokrát tam zakotvil pouze na dva dny. Kam po vlnách Karibského moře odplul poté, ví jen on sám. Blesku se však ozval i další člověk, který Procházku prý zahlédl ve Venezuele.

Jak probíhala největší krádež v Česku

Událost se odehrála 1. prosince 2007 kolem deváté ráno v žižkovském areálu bezpečnostní agentury G4S. Tehdy do ní vjel Procházkův vůz, který řídil jeho komplic. Procházka už na něj přitom čekal s ukradenou částkou v hodnotě 564 milionů korun. Ve firmě odhalili krádež až o den později a okamžitě podali trestní oznámení. Po Procházkovi začalo okamžitě intenzivní pátrání. Po telefonickém tipu hledali policisté Procházku například v ubytovně v pražském Hloubětíně, pak se vyšetřovala i verze, že byl Procházka podveden a zabit. Veškeré snažení však bylo marné. Policie totiž získala záznam z videokamer na letišti v německém Frankfurtu nad Mohanem, kde byl Procházka viděn ještě v den krádeže kolem 19:00 hodin. Bylo tedy jasné, že už si vychutnává peníze hodně daleko.

liskabystrouska ( 22. června 2011 17:21 )

klikej mu procenta hlavně ..nějak to ubylo..

renda09 ( 21. června 2011 18:49 )

Nojo je to proste frajer ma umne velké plus ++++

food ( 21. června 2011 10:49 )

Jestli je ten "svědek" Jirka Máška ze Strakonic,který žije střídavě na Roatanu a staví tam repliku lodě,tak nejste sami z koho si udělal legraci. Rád se zviditelňuje.

zampi ( 20. června 2011 06:41 )

chááá cháááá, ty si asi zapoměl, že s nim mluvili češi.... a já jenom tak připomenu, že za informace k dopadení je k dispozici nějaká ta částka

letajici_svec2 ( 19. června 2011 23:54 )

a neni sam kdo se neskryva

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud