Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Oblačno, sněžení 4°C

Týraný Dominik (8) se schovával ve skříni

Chlapce týrali a mučili jeho rodiče
Chlapce týrali a mučili jeho rodiče  (Autor: Policie ČR)
Autor: Ondřej Požár, Michal Budík - 
27. ledna 2011
06:00

Jen proto, že přišel na svět jako čtvrté dítě a jeho rodiče ho nechtěli, musel od nich Dominik (8) vytrpět kruté a dlouhodobé týrání. Bestiální zrůdy Lucie (32) a Jiří (34) bili syna řemenem, vařečkou i pěstmi a mořili ho hladem, takže musel ve škole krást spolužákům svačiny, aby se aspoň trochu najedl. Pro své obveselení ho nutili běhat a tancovat v teniskách, do nichž mu nasypali připínáčky! Schovával se před tyrany ve skříni, to mu ale nebylo nic platné.

Týraný osmiletý Dominik se před svými rodiči, kteří ho skoro deset měsíců trýznili, marně doma schovával! Rodiče ho vždy z úkrytu vytáhli a nelidské trápení pokračovalo.

Trestání Dominika bylo podle policistů i obžaloby obzvláště hrubé. „Dítě se ze strachu ukrývalo pod stůl a do skříně!“ potvrdil mluvčí brněnských žalobců Vladimír Kutnohorský. Ten dále řekl, že státní zástupce podal obžalobu na obě bestie už loni 1. prosince.

První veřejné líčení se odehrálo v pondělí. Předsedu trestního senátu Josefa Tatíčka rozzlobilo, že policie o případu informovala až v úterý, tedy den poté. Rodiče Jiří D. a Lucie D. v pondělí při prvním líčení u Městského soudu v Brně, kde jim za týrání svěřené osoby hrozí až osm let vězení, svou vinu popřeli.

Důkazů o týrání přitom proti nim posbírala policie dostatek. „To jen dosvědčuje jejich sníženou schopnost vnímat realitu,“ míní psycholog Jiří Brančík. Podle dostupných informací byla Dominikova matka v době zatčení v domácnosti. Její muž byl tehdy zaměstnaný.

franta15 ( 3. února 2011 07:37 )

Na všechno máme zákony, živíme spoustu úředníků za velmi slušné platy, ale všechno je jen "jako". Platí to o diskriminacích všeho druhu, o domácím násilí, o sociální péči, o péči o děti, šikaně ve škole, atd. atd. Tady nejde jen o to, že pochybila jedna úřednice v Brně, ale v televizi jeden zodpovědný "šéf" z MPSV přiznal, že neexistuje žádný systém, který by znemožnil aby takových případů jako je "Dominik" nebylo stovky a tisíce. Všechno se teprve "připravuje", všechno trvá roky a roky a naše děti žijící uprostřed Evropy jsou daní na pospas zvrhlým a imbecilním rodičům. Ani policie si ještě nezvykla na to, že to co souvisí s dětmi nebo i násilím v rodině nesmí jen tak odkládat! Všechno by mělo být trestně postižitelné. A co naše justice na to, že v případě zabití nebo vraždy dospělého hájí postiženého advokát, ale když jde o úmrtí dítěte, potrestání viníků je dané jenom na soudci a ti nás denně přesvědčují o tom, že viníci jsou "odsouzení" k tomu, aby se o ně stát ve vězení postaral a my občané to všechno zaplatíme!! Jaký smysl má v dnešní době zavírání kriminálních živlů? Stát jenom vyhazuje peníze nás občanů, které vůbec nemáme a kriminálníci se ve vězení ještě přiučí další zvěrstva. Kriminálníci - Dominikovi rodiče nás budou stát ročně statisíce, stát bude živit celou jejich rodinu a oni mají po starostech!!!

anelam ( 1. února 2011 09:42 )

Četla jsem v Br.novinách že to nahlášeno bylo víckrát,už před 2 roky sousedy....jenže asi marně!!!Bylo jim odpověděno že to sledují-Jo,jo-dali si na čas

anelam ( 1. února 2011 09:37 )

anelam ( 1. února 2011 09:36 )

To mně taky vytočilo,musel být týrán daleko dříve,možná od počátku-a všichni byli slepí?Když vezmete,jsou to všichni státní zaměstnanci,o vyšší plat se derou, ale že by jejich práce odpovídala jejim požadavkům,se mně nezdá

anelam ( 1. února 2011 09:29 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání