Fridexová travička: Podřezala si žíly

Matka, které se snažila otrávit svoji dceru fridexem, se pokusila o sebevraždu.  (Autor: Blesk - Kateřina Moravcová, abl)
Autor: ČTK, raj, raj, koj - 
5. října 2010
05:00

Tragédie, která se odehrála před více než měsícem v Nejdku na Karlovarsku, má další pokračování. Matka (27) malé Terezky (6), kterou otrávila fridexem, si zřejmě pokusila ve vazbě podřezat žíly.

Žena obviněná z pokusu vraždy své dcery si chtěla sáhnout na život v plzeňské vazební věznici. Do té se dostala poté, co v Nejdku na Karlovarsku dala 30. srpna vypít dceři fridex. Dívku záchranáři převezli v kritickém stavu do nemocnice, kde se ji podařilo zachránit.

„Mohu potvrdit, že došlo k pokusu o sebevraždu. Nemohu ale specifikovat konkrétní jméno, jen že to byla jedna z obviněných. Šetřením policie bylo cizí zavinění vyloučeno,“ řekla Lidovým novinám mluvčí věznice Jana Bartošová. Policie zatím pouze uvedla, že se případem zabývá. Dnes by mohla zveřejnit podrobnější informace.

Matka otravu své dcery plánovala
O Vánocích byla rodina ještě šťastnáO Vánocích byla rodina ještě šťastná | Archiv rodiny

Sedmadvacetiletá matka podle policie smrt dcery plánovala. Motivem byly pravděpodobně rozpory s jejím otcem, kterému se zřejmě chtěla pomstít. Žena proto využila toho, že se dívka v noci probudila a měla žízeň. Děvče dostalo po požití jedovaté kapaliny používané do chladičů automobilů prudké křeče. Matka patrně nevydržela sledovat utrpení své ratolesti a nakonec zavolala záchranku.

Lékaři nakonec nechali dívku v kritickém stavu převézt do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze, kde se ji nakonec podařilo zachránit.

Nyní žije v rodině svého otce Radka (32), kde se jí daří velmi dobře, což je pro rodinu nejdůležitější. „Jezdíme na kontroly a pozorování do karlovarské nemocnice. To nejhorší snad už máme za sebou,“ řekl nedávno Blesku otec dívenky.

hana5 ( 6. října 2010 20:02 )

chápu správně, že ji obhajuješ? jaké souvislosti? co prosím tě ospravedlňuje vraždu bezbranného dítěte? a ty někoho nazýváš psychopatem. dle tvých měřítek bych opravdu nechtěla být normální.

hana5 ( 6. října 2010 06:52 )

mezi námi, ty už jsi někdy viděl dítě otrávené žíravinou?: já ano, a to jejich matky nebyly sadistky, ale jenom nepozorné. a každá z nich trpěla víc, než její dítě. když ti pod rukama málem zemře tříletý chlapec, který se napil sava, tak to docela ovlivní tvůj pohled na věc.

hana5 ( 6. října 2010 06:32 )

tohle není můj výmysl, já jsem jen popsala smrt, kterou se snažila připravit té malé. a máš pravdu, sadistické to je, a ona to chtěla udělat své vlastní DCEŘI. jako žena prostě nedokážu pochopit, že někdo dokáže ublížit vlastnímu dítěti a jestli nikdy jindy, tak v tomhle případě byl Chamurappiho zákoník docela fér: OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB.

gevi ( 5. října 2010 21:17 )

Já jsem ji v diskuzích taky mockrát odsoudil za neomluvitelný čin, ale tohle si myslím, že není dobrý příspěvek. Vyčnívá z něj snad až sadismus.

vuvl ( 5. října 2010 16:52 )

Právě proto, že si to nedokážeš představit a neznáš souvislosti....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud