Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Polojasno 21°C

Terezka otrávená Fridexem: U táty na ni čeká luxus

Autor: rvs, lac, Kšim - 
22. září 2010
12:24

Terezka (6), kterou se 30. srpna pokusila fridexem otrávit vlastní matka, má u táty Radka Š. (32) připravený veškerý luxus. Na zahradě domu ve vesnici na Karlovarsku je krytý bazén, houpačky, pískoviště a spousta hraček. Holčička nyní žije u prarodičů ve vedlejším domě. Rodina doufá, že se Terezka brzy zotaví a bude moci jít do školky za kamarády.

„Trochu kašle, tak nevíme, jestli to má ještě spojitost s otravou,“ řekl Terezčin otec pro deník Právo. Doma jí každý den musí měřit tlak a holčička musí také absolvovat pravidelná vyšetření ledvin. „Prognózy jsou dobré, ledviny by se měly zregenerovat,“ prozradil otec Terezky.

Terezka byla po otravě v bezvědomí převezena do pražské nemocnice na Karlově náměstí. Její stav se ale díky péči lékařů výrazně zlepšil a 15. září mohla být propuštěna do domácího ošetřování.

Matka otrávila dceru jako pomstu partnerovi

Matka Veronika S. (27) se zřejmě Terezku pokusila otrávit ve svém bytě v paneláku kvůli neshodám s bývalým partnerem, který měl dceru ve střídavé péči. K děsivému činu zřejmě hodně přispělo i to, že holčička byla raději se svým otcem než s matkou.

Na otravu se matka údajně připravovala několik týdnů. Četla o účincích různých jedů a existuje dokonce podezření, že je testovala na dalších členech rodiny. „Nakoupila si časopisy, ve kterých byly popsány různé způsoby otrav,“ řekla policejní mluvčí Andrea Pomichalová.

Pět hodin nechala Terezku trápit

Rozhodla se pro fridex, protože po jeho pozření by měla dívka okamžitě zemřít. Dívce ho podala 30. srpna v devět hodin večer a následujících pět hodin se dívala na to, jak její dcera strašlivě trpí. Nakonec zavolala záchranku. Policistům travička nejdříve tvrdila, že se Terezku pokusil otrávit její otec. Později se k činu přiznala.

Bestialita činu příbuzné Terezky šokovala. „Je příšerné, co nevinnému dítěti může matka provést. Jsme z toho všichni na dně,“ řekla nedlouho po převezení Terezky do nemocnice se slzami v očích babička Terezky. Matce nyní za pokus o vraždu hrozí až 20 let vězení, případně i výjimečný trest.

kendex ( 22. září 2010 21:18 )

Tereko posílám TI

limak007 ( 22. září 2010 16:00 )

přeju, ať vše dobře dopadne. Té svini a ostatním jí podobným, podporovaným všemi těmi femifašistickými spolky, které tak štědře náš stát z daní poplatníků podporuje v rozvracení základních rodinných hodnot, těm přeju, ať je Bůh potrestá.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání