Záchranáři hledají v Cidlině pohřešovaného vodáka

Ilustrační foto  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, hto - 
15. srpna 2010
09:50

Záchranáři hledají v Chlumci nad Cidlinou v řece mladého vodáka, který se v sobotu večer převrátil s lodí na jezu. Druhého muže z posádky se policistům podařilo z vody zachránit.

Policisté a hasiči začali pátrat po mladíkovi, který se převrátil na jezu na řece Cidlině ve městě Chlumec na Cidlinou, v sobotu večer. V neděli ráno se pustili do pátrání nanovo. Druhého z vodáků se policistům podařilo z vody zachránit.

Zbytečný risk

"Mladíci sjížděli v sobotu večer jeden z jezů, Cidlina je po deštích rozvodněná a na jednom z jezů se loď převrátila," řekl operační důstojník hradecké policie.

Na Cidlině v nedalekém Novém Bydžově od sobotního odpoledne platil první, tedy nejnižší, stupeň povodňové aktivity. Zatímco v sobotu v sedm hodin ráno hladina řeky dosahovala 94 centimetrů, v neděli ve stejný čas to bylo 184 centimetrů, uvádí se na webu Povodí Labe.

Záchranáři dnes časně ráno zachraňovali také dvojici tonoucích z řeky Metuje v Josefově na Náchodsku. "Oba byli pod vlivem alkoholu, zřejmě se jednalo o účastníky hudebního festivalu, který se konal v Josefově. Po vytažení z řeky jsme je předali do péče záchranářů, ale zřejmě nešlo o nic vážného," uvedl operační důstojník náchodských hasičů.

Od minulého týdne záchranáři na východě Čech pátrají také po vodákovi, který patrně utonul ve středu odpoledne na jezu v Tuněchodech na Chrudimsku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud