Poláci rabovali v Raspenavě: Teď jsou ve vazbě!

Poničené domy lákají zloděje k rabování.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, rvs - 
13. srpna 2010
20:35

Tři Poláci, které dopadla policie v úterý v Raspenavě, když navrtávali nádrže automobilů a kradli benzín, jsou ve vazbě. Trojice se pokusila také vykrást jeden z domů. Nyní jim za krádež hrozí až osm let vězení. Protože se jich dopustili v době živelní pohromy, jsou tresty podstatně tvrdší bez ohledu na výši škody.

Dopadení Poláci jsou recidivisté, kteří kradli i doma v Polsku, řekl novinářům krajský policejní ředitel Milan Franko. Dalších pět lidí, které policie chytila v pondělí a v úterý v Chrastavě, bude vyšetřováno na svobodě.

Falešný dobrovolník ukradl věci za 60 tisíc!

Policie také hledá falešného dobrovolníka, který ve Cvikově nabídl pomoc majiteli vyplaveného domu. S domu mu ukradl nářadí a notebook za bezmála 60.000 Korun. I tomuto muži hrozí podle policistů až osm let vězení, pokud bude dopaden. V Nové Vsi zase někdo okradl vojáky, kteří tam pomáhají. Ukradl jim batoh s telefony a dalšími věcmi za 10.000 korun. V Chrastavě zmizelo nářadí za 60.000 korun z domu, který se už před povodní opravoval.

Na Liberecku hlídá 750 policistů

Na území Libereckého kraje se podle Franka střídá kolem 750 policistů z celé země. Pomáhá i cizinecká a vojenská policie a také celní stráž. Dohlížejí na bezpečnost a pořádek a také na provoz na uzavřených silnicích. Při likvidaci škod a úklidu v kraji pomáhá také bezmála 750 vojáků a přes 1000 hasičů s těžkou technikou.

200 lidí se stále nemůže vrátit domů

Liberecký kraj se pomalu vzpamatovává z bleskové povodně, která o víkendu zasáhla více než čtvrtinu města a obcí v kraji. Škody podle odhadů přesáhnou pět miliard korun. Postižena byla zejména oblast Frýdlantska a také Českolipsko. Velká voda ničila silnice, brala mosty i domy. Evakuováno muselo být kolem 2000 lidí, na 200 z nich se stále ještě nemohlo vrátit domů. Povodeň si vyžádala pět lidských životů. Jeden člověk se stále pohřešuje.

radan65 ( 13. srpna 2010 22:17 )

stacilo by rozhazet ctyrlitraky s burem u hranic

hugu ( 13. srpna 2010 21:14 )

by se hodilo vybudovat ze státní hmotné rezervy mobilní zeď.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud