Sobota 17. duben 2021
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Zataženo, déšť se sněhem 6°C

Ostrava: Začala velká válka taxikářů?

Taxikář Lubomír Nevrlý (57) podal stížnost ke krajskému úřadu na podivné způsoby na letišti
Taxikář Lubomír Nevrlý (57) podal stížnost ke krajskému úřadu na podivné způsoby na letišti  (Autor: Ivana Žáková)
Autor: Ivana Žáková, hto - 
2. července 2010
22:24

Na diskriminaci a omezování podnikání si stěžují někteří ostravští taxikáři. Hromadné stížnosti v souvislosti s omezením vyzvedávání zákazníků z letiště Mošnov zasílají krajskému úřadu. Na podivné způsoby ohledně taxislužby na letišti poukazují i cestující.

Taxikáři jezdívali pro klienty až k příletové hale v Mošnově. Měli tam vyhrazená místa, kde mohli naložit zákazníka. Od června tam ale smí pouze jediná taxislužba – CC Taxi. „Objednala si mě firma, ať vyzvednu jejich klienta u příletové haly. Když jsem tam vjel, dostal jsem hned pokutu a během krátké doby i další taxikáři,“ postěžoval si Blesku na nové způsoby Lubomír Nevrlý (57) z taxislužby Sprint.

Nekalá soutěž

Na podivné způsoby si stěžují také turisté. „Když jsem přiletěl, chtěl jsem taxíka, ale všichni byli už zadaní. Tak jsem volal do City Taxi. Šokovalo mě, že jsem se musel s batohy tahat až na vzdálené parkoviště, protože pro mě nemohli před halu přijet,“ řekl Lukáš Zelinka z Ostravy.

Výběrové řízení na odvoz zákazníků z letiště vyhrála jediná taxislužba CC Taxi. Ostatní musejí čekat na několik set metrů vzdáleném parkovišti, kde hodina stojí 40 korun. „Výběrové řízení proběhlo standardně. Rozhodovalo více kritérií včetně finanční nabídky,“ sdělila mluvčí mošnovského letiště Michaela Kubešová.

V Ostravě je na 400 taxikářů. Ještě před rokem neznámá CC Taxi získala v Ostravě vyhrazená stání na všech nejlukrativnějších místech včetně největších hotelů, před nimiž dlouhá léta parkovaly stálé taxislužby. „Je to nekalá soutěž. Proč je zvýhodňována jediná firma, která jezdí rok a má minimální počet aut? Omezováni jsou nejen ostatní taxikáři, ale také turisté,“ dodal Nevrlý. Ten je jedním z těch, kteří podali stížnost ke krajskému úřadu.

hanyspribylaa ( 13. srpna 2010 19:25 )

Počínaje dnešním dnem se rozjíždí vyšetřování v trestních věcech proti CC Taxi Ostrava.Dnes jsem podal trestní oznámení na vedení,já nejsem z těch kdo by z nich měl strach.Tak snad už se věci začnou hýbat a pokusím vám ostatním usnadnit práci.Jsem na 100% přesvědčen,že se mi nabízení i příjem úplatků podaří pprokázat a dotyční že půjdou . . . Stejně tak i za podvod a odcizení mých dokladů musí být potrestáno.Pánové a dámy tak doufám,že vám pomůžu.

hanyspribylaa ( 3. srpna 2010 15:41 )

Nepotřebuji se schovávat za přezdívky.Byl jsem u CCTaxi ale větší ***y a zloděje jsem nezažil.Máte pravdu nikdo z nich nic jiného neumí,do jednoho mají IQ houpacího koně,taže buď krást nebo zametat.A hádejte co je jednodušší?CCTaxi to jsou odporné praktiky,podplacení ředitelé,uplacené výběrové řízení na Mošnově atd.A věřte že vím o čem mluvím!Bez skrupulí to řeknu komukoliv do očí!!!Nechte je oni se odrovnají sami.A pokud ne všem Vám radím jezděte jim krást.Před hotely,na Mošnov,oni vám nemůžou totiž vůbeb nic.Pokud by jste chtěli poradit obraťte se na Janpribyla@seznam.cz

taxi.one ( 7. července 2010 11:47 )

chtěl bych videt tebe maslo jedno každej dělá to co umí magore

sakra ( 3. července 2010 14:25 )

Rozhodovala výše "všimného" do jednotlivých "politických" kapes.

netgate ( 3. července 2010 01:26 )

jsou to blbi tocvolanti, tak at se treba postrileji... nikoho z nich skoda nebude. mysli si, ze jsou elita naroda a pritom jsou to obycejni ridici, kteri neumeji nic jineho. takze jestli jim to nevynasi, tak at jdou klidne zametat chodniky. stejne nic jineho neumi...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání