Středa 16. června 2021
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Polojasno 27°C

Vlak smetl auto na přejezdu: Šofér byl na místě mrtvý

Řidič byl na místě mrtvý. Ve zdemolovaném voze neměl šanci přežít.
Řidič byl na místě mrtvý. Ve zdemolovaném voze neměl šanci přežít.  (Autor: Blesk - Zbyněk Schnapka)
Autor: zb - 
4. června 2010
12:21

Spěšný vlak smetl v plné rychlosti na přejezdu v Zastávce u Přeštic na Plzeňsku osobní vůz Renault Twingo. Při nehodě zemřel šofér (72).

„Vůz je zcela zdemolovaný. Řidič neměl šanci přežít. Nemohli jsme mu pomoci,“ řekl Blesku velitel hasičů Miroslav Moule.

Vlak jel z Plzně do Klatov. V Zastávce u Přeštic nestavěl a tak jel těsně před nehodou rychlostí asi 60 až 70 km/h. Náraz lokomotivy do osobního auta byl strašlivý. Souprava tlačila vůz před sebou 30 až 50 metrů a z renaultu zůstala jen hromada šrotu.

Fungovala světelná signalizace?

„Mrtvý muž cestoval v autě sám,“ řekl Libor Pilař z ředitelství policie Plzeň-jih. „Světelná výstražná signalizace byla v okamžiku nehody funkční,“ uvedl Martin Drápal z Drážní inspekce. Proč řidič vjel na přejezd, když tudy projížděl vlak, šetří policie. Jednou z verzí je, že šofér přehlédl výstražné světelné zařízení, protože byl oslněn sluncem.  Škoda na lokomotivě je 200 tisíc korun.  

jity ( 5. června 2010 11:57 )

Včera se všude tvrdilo,že pán měl 60, nyní tvrdíte 72, ale já toho pána znala a bylo mu o 10let více. Tzn.82, budiž mu země lehká.

jity ( 5. června 2010 09:54 )

Bože ty jsi , ale vůl. Za prvé to není pro tebe žádný dědouš, ale ještě pracující člověk. Tebe škoda s tvými názory nebude vůbec. Možná měl také rodinu a přátele, ale to ty asi nepochopíš.

analog ( 4. června 2010 17:59 )

na tom prejezdu.Tak to ma dedous za sebou.Skoda toho auta.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání