Za šest gramů marihuany do vězení

Ilustračné foto
Ilustračné foto  (Autor: Nový Čas)
Autor: ČTK, šim - 
5. prosince 2009
16:22

Větší než malé množství – tento nic neříkající termín se od 1. ledna zřejmě stane minulostí. V novém trestním zákoně bude množství držené drogy, přesahující hranici trestného činu, jasně vymezeno.

U extáze má být povolená hranice, do níž nebude držení drogy trestným činem, dvě tablety, u marihuany bude trestné držení většího množství, než je než pět gramů.

Uvedl to server iDnes.cz. Návrh, který přesně určuje množství drogy, jejíž držení už nebude přestupkem, ale trestným činem, bude v pondělí projednávat vláda.

Tolerované množství dosud upravoval pouze interní rozkaz policejního prezidenta. Nikdo tak pořádně nevěděl, kolik vlastně je "větší než malé množství drogy", a nikdo si tedy nemohl být jistý, zda ho policie začne, či nezačne stíhat, upozornil server.

Nový trestní zákoník, který bude účinný od 1. ledna, se drogám věnuje mnohem obšírněji než ten dnešní. Například počítá s nižším trestem za "pouhé" pěstování rostlin s psychotropní látkou. Nově také bude zakázáno držet ve větším množství dříve tolerovanou houbu lysohlávku s halucinogenními účinky.

saxana ( 6. prosince 2009 18:08 )

Mělo by se za drogy v celém světě začít trestat jako v Thaisku

apaurin100 ( 6. prosince 2009 10:01 )

Víme víc o této kauze Všem doporučuji shlédnout toto: www.rescue112.cz ******* www.rescue112.cz **********

akrapaz ( 6. prosince 2009 05:44 )

Trefit na debilního policajta je horší, než podebraná pata. A těch je v Česku neskutečné množství! V západních zemích se používá marihuána jako léčiva proti bolestem. To co sedí v českém parlamentě je katastrofa české politiky. A ti nám chtějí určovat, co se smí a co ne? Velebnosti - že se nesměju!

thomas2 ( 5. prosince 2009 22:36 )

Chci pridat, ze ty drogy jsou tak drahe, protoze nejsou legalni. Po legalizaci by ceny sly dolu, tak by ti volove, co to pouzivaji, tak casto nekradli a neprepadavali lidi, tak by ulice byly bezpecnejsi. Take by nebyly prestrelky mezi gangami, nektere ctvrti jsou nebezpecne, je to hrozne.

thomas2 ( 5. prosince 2009 22:33 )

Tady v USA meli zkusenosti, kdyz zakazali alkohol a jine drogy, krome nabozenskeho pouziti. Vysledek byl korupce policie, strileni mezi gangami, ulice byly mene bezpecne a presto byl alkohol vsude. Tak se vzdali a alkohol legalizovali. Ale ostatni drogy odmitli legalizovat. Tak vidime podobne problemy s ostatnimi drogami, jen v mensim. Ty blbe drogy jsou vsude, jsou casto drahe, tak ti lidi kradou, aby ziskali penize na drogy, nekdy prepadavaji chodce. Tak je to hrozne. Kdyz by to legalizovali, tak by to bylo mnohem lepsi, jako to bylo pred dvacatymi lety, kdyz ty drogy byly legalni. Velka vetsina si opium, kokain a podobne nekupovala, vedeli, ze to je nebezpecne. To by bylo stejne, kdyz bychom to zase legalizovali. Tak je potreba to legalizovat aspon ve vetsine zemi, vcetne nejvetsich. Pak bude take vic mista ve vezenich pro opravdove zlocince. Copak byste sli na nebezpecne drogy po legalizaci? Ja vim, ze ja ne. Nekourim, neopijim se, skoro nikdy nepiju. Ani marihuanu nechci, pokud to nebudu potrebovat pro chemoterapii nebo co, to ale tu neni legalni podle federalniho zakona. Nektere staty USA to legalizovaly, ale muj stat ne. Moji matce to doktor doporucil kvuli chemoterapii, ale bala se, tak jen zvracela. Je to hnus, ty zakony.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání