Znásilňoval dceru družky: Dostal 10 let

Ilustrační foto - soud
Autor: ČTK, šim - 
23. 6. 2009
17:07

Pražský městský soud poslal na deset let do vězení osmačtyřicetiletého Karla Brázdu, který podle obžaloby zneužíval a znásilňoval dceru své bývalé družky a ohrozil dívčinu výchovu.

Děvče původem z Ukrajiny údajně znásilňoval od jejích deseti let a vyhrožoval jí, že pokud něco vyzradí, bude se muset vrátit do vlasti.

Zároveň soud uložil Brázdovi ochrannou sexuologickou ambulantní léčbu. Rozsudek zatím není pravomocný. Odsouzený i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na odvolání.

Přestože údajné pohlavní zneužívaní trvalo tři roky, matka o něm podle policie nevěděla, protože celé dny trávila v zaměstnání. Případ byl odhalen až téměř rok poté, co partnera vyhodila z domu. Dívka se svěřila známé a ta to řekla její matce.

Brázda se u soudu hájil tím, že se mu bývalá družka mstí a vše si vymyslela. Podle znalců z oboru psychologie, psychiatrie a sexuologie však muž trpí adolescentofilií. Dívku označili za důvěryhodného svědka. Podle dnešního výslechu psycholožky netrpí ani bájnou lhavostí.

Podle výpovědi učitelky dívky měl Brázda o ni až přehnanou starost. Často ji volal do školy a svůj zájem zdůvodňoval tím, že matka dívky nemluví dobře česky. Učitelka u soudu uvedla, že neměla důvod své žákyni nevěřit. Ta se jí také svěřila, že byla u výslechu na policii kvůli znásilnění.

Podle spisu se Brázda často se svou družkou hádal kvůli dívce. nelíbilo se mu, že nosí tričko na ramínka a krátké sukně. Údajně ji sledoval zpovzdálí při mimoškolních aktivitách nebo ji volal na mobilní telefon a zjišťoval, kde právě je a co tam dělá. Po rozchodu s její matkou posílal dívce dál textové zprávy. Často byly podle spisu vulgární a se sexuálním podtextem.

Brázda i dnes u soudu tvrdil, že jde o komplot proti němu. "To, co tvrdí, je lež. Je to všechno výmysl její kamarádky," hájil se. Jeho bývalé družce prý šlo jen o to, aby získala české občanství.

"Jeho (Brázdova) výpověď stojí naprosto osamoceně," řekla v závěrečné řeči státní zástupkyně, která pro něj požadovala úhrnný trest při horní hranici. Brázdovi hrozilo až 12 let vězení. "Zničil dětství malému dítěti, neprojevil žádnou lítost," dodala.

Dívku znásilnil podle dnešního rozhodnutí soudu nejméně ve 100 případech. "Dívku zastrašoval a zneužil její závislosti," řekla soudkyně Marie Marková. Podle ní jedinou polehčující okolností bylo, že Brázda nebyl v minulosti trestán, a proto ho zařadila pro výkon trestu do mírnější věznice - s ostrahou.

paila ( 24. června 2009 11:06 )

jo jo, v USA se s tím opravdu "neserou" a napaří člověku doživotí anebo trest smrti, i přestože je nevinný, takže bych byla s těmi soudy opatrnější. V tomto případě ovšem jsem na straně děvčete, věřím jí, že se to opravdu stalo a není to sranda, chudák holka v cizím státě a ještě ji otčím znásilňovat, vyhrožoval, vydíral. Některý holky jsou opravdu lhářky a chtějí chlapy zničit, ale většina těch dívek a žen jsou opravdu oběti.

misulka1994 ( 23. června 2009 17:49 )

jak může takovej debil dostat jenom 10 let?? co to je v česk za zákony? v americe se s takovejma debilama vůbec neserou...šoupnou je do basy nadoživotí a hotovo..jako von vyleze a udělá to znova..to je jasný..doufám,že mu chlapy ve vězení daj pořádnou čočku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud