Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, sněžení -3°C

Přežije Natálka? Šance je mizivá

Natálka už druhý den bojuje o život
Natálka už druhý den bojuje o život  (Autor: Repro TV NOVA)
Autor: Ivana Žáková - 
23. dubna 2009
05:00

Potvrzeno. Rodinná tragédie ve Vítkově nebyla dílem náhody, ale lidské nenávisti. V troskách domu totiž hasiči našli tři ohniska požáru a potvrdili tak jeho úmyslné zapálení. Dvouletá Natálka teď leží v nemocnici s popáleninami 3. stupně na 80 procentech těla. A její šance na přežití jsou podle lékařů velmi malé. Osud romské rodiny z Vítkova vyvolal mezi lidmi vlnu solidarity.

Starosta Vítkova včera zorganizoval veřejnou sbírku. Mi nistr Michal Kocáb zase požádal prezidenta o milost pro uvězněného otce popálené Natálky (2). Na vyšetřování zločinu pracuje skupina asi dvaceti policejních specialistů. V úterý večer vyslechli ve Fakultní nemocnici v Ostravě i matku holčičky Annu Sivákovou (27).

„Potvrdila to, co už policisté věděli. Expertizy zápalných předmětů snad budeme mít dnes nebo zítra,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská. Útočníci v sobotu přijeli údajně černým vozem, z něhož vyhodili zřejmě čtyři zápalné láhve.

Babička prý slyšela: „Tak, cikáni, teď shoříte.“ Ujížděli pak směrem k Podhradí. Policisté po vozidle stále pátrají. Město poskytlo rodině náhradní bydlení, kam se už nastěhovala babička se třemi vnučkami (6, 9 a 10). Rodina ale přišla o všechno.

„Dovezli jsme jim už věci z humanitární pomoci a větší část ještě přivezeme v sobotu. Lidé mohou přímo pro rodinu přinést jakékoliv potřeby k nám do sdružení, Charity nebo ADRY,“ řekl Blesku Kumar Vishwanathan z občanského sdružení Vzájemné soužití. Ve čtvrtek půjde do nemocnice za Annou Sivákovou, která ho požádala, aby společně sepsali milost pro jejího druha Pavla Kudrika (33).

Lidé z celého Česka žádají, aby zločinci byli rychle dopadeni a přísně potrestáni za pokus vraždy. Obzvlášť když se obětí stalo nevinné malé dítě. Natálka je stále v kritickém stavu a lékaři jí dávají jen asi 20procentní šanci na přežití.

magi ( 23. dubna 2009 11:39 )

Nejsi trošku jednodušší ... tak já si hlavně myslím, že možná přijdou o to nejcenější... zkus si představit, že ta malá co je ve špitále by byla Tvoje dcera... ... a to jestli její táta jezdil bez papíru, nebo někde pracuje je asi úplně šumafuk ...alespoň v tuhle chvíli...

magi ( 23. dubna 2009 11:38 )

... tak já si hlavně myslím, že možná přijdou o to nejcenější... zkus si představit, že ta malá co je ve špitále by byla Tvoje dcera... ... a to jestli její táta jezdil bez papíru, nebo někde pracuje je asi úplně šumafuk ...alespoň v tuhle chvíli...

kukuku ( 23. dubna 2009 10:23 )

(i když je to asi stejně pochybné individuum jako Čunek) a chytí se toho fanatičtí pravičáci, kteří považují za národní zájem vyrazit proti cigošům.

mrum ( 23. dubna 2009 08:31 )

Nic neměli, a přišli o všechno, a lidi jim mají nahradit to nic, co neměli. Co kdyby ten zavřenej něco dělal a splatil dluhy? Jaký pouštět? Proč neseděl už dřív? Policie nevěděla, kde je, když se normálně zdržoval léa na stejným místě? Jak to, že jim někdo neodpojil vodu a elektriku už dřív, když neplatili? Zajímalo by mě, jestli bílým, kteří vyhoří, taky někdo poskytuje náhradní bydlení. Dost těžko. A sbírka se rozhodně nekoná, starosto. Dělají Ti tam binec, Ty o tom nevíš, a ještě místo vymáhání duhů po neplatičích jim organizuješ sbírku. Taky potřebuju peníze. Zorganizuješ něco i pro mě?

danula46 ( 23. dubna 2009 07:28 )

...ale napřed ho musí policie vypátrat. Doufám, že neřeknou, pachatel neznámý...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud