Brožová-Polednová: Podívejte se, jaké to má ve vězení!

Autor: ČTK, kol, Jiří Čada, brum - 
1. dubna 2009
11:56

Bývalá dělnická prokurátorka Ludmila Brožová-Polednová prožila první noc ve věznici ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. A zdá se, že zde opět našla ztracený spánek.

V cele ložnicového typu na oddělení pro trvale pracovně nezařaditelné jsou s ní ubytovány další dvě vězenkyně.

Brožová-Polednová se cítí dobře, spala klidně celou noc, údajně lépe než v nemocnici. Do budoucna však odmítla poskytovat rozhovory. Novinářům to řekla mluvčí věznice Eva Hodná.

Exprokurátorka ve ´fešáckém´ kriminále
Krátce před dvacátou hodinou dorazilo v úterý večer do ženské věznice ve Světlé nad Sázavou eskortní vozidlo s bývalou komunistickou prokurátorkou Ludmilou Brožovou-Polednovou (87). Ještě večer čekala nejstarší vězenkyni Česka vstupní lékařská prohlídka. Ve "fešáckém" kriminále ve Světlé si Polednová bude odpykávat šestiletý trest za podíl na justiční vraždě Milady Horákové.

Kdysi luxusní škola v přírodě určená pro děti z průmyslem zasažených míst tehdejšího Československa se před pár roky přeměnila v neméně luxusní ženskou věznici. Svoji první noc Polednová strávila zatím pouze s jednou spoluvězenkyní na cele oddělení pro odsouzené trvale pracovně nezařaditelné. "Ráno po budíčku paní Polednová posnídala kávu, jogurt a pečivo. Noc měla klidnou, nemuseli jsme volat žádnou lékařskou pohotovost," uvedla včera ředitelka věznice Kamila Meclová.

Brožová-Polednová sdílí oddělení společně s vražedkyněmi. "Je umístěna na oddělení pro imobilní vězenkyně, kde má zajištěnou donášku stravy. Zůstává ji k dispozici potřebná hůlka a přivezla si sebou tranzistorové rádio," řekla ředitelka věznice.

Za úroveň vězeňských cel a jejich sociálního zařízení ve Světlé nad Sázavou by se nemusel stydět leckterý několika hvězdičkový penzion. Ve věznici nechybí nejrůznější zájmové a vzdělávací kroužky. K dispozici je praktický lékař, tři zdravotní sestry a zubař. Do věznice zajíždí i psychiatr. Dveře cel se na noc neuzamykají. Pod zámkem je vždy celé oddělení. V úterý při obědě si už vězenkyně Polednová pochutnávala ve Světlé na jarní polévce a holandském řízku. S novináři odmítla komunikovat.


Denní plán práce vězenkyně Brožové-Polednové:

06:00 hod - budíček
- osobní hygiena
- snídaně
- úklid cely, péče o osobní věci (praní prádla apod.)
12:00 hod - oběd
- odpolední zaměstnání: ruční práce (pletení, paličkování, kurz práce na počítači, jazykové kurzy)
18:00 hod - večeře (před večeří ještě zravotní sestra rozdá vězeňkyním potřebné léky)
- kontrola - nástup na chodbě
do 23:00 hod možnost sledování televize

Návštěvy blízkých jsou možné jednou do měsíce (So-Ne) na 3 hodiny, balíček (do 5 kg) dvakrát do roka. Po dvou letech možnost vycházky.

Více o vězenkyni čtěte zde.

jaro26 ( 1. dubna 2009 21:08 )

to se my jenom zda???? tak takovy luxus , to ji v dnesni dobe muze zavidet kazdej druhej duchodce,jen se podivejte jaky duchody dneska lidi berou...zaplati najem,zaplati doktory a leky a pak se muzou jit na louku napast,to je hola pravda!!! A takova komunisticka svine, si od tedka zije jako na zamku a navic za nase prachy!! ja bych ji poslal na BORY !!! a nechal bych ji tvrde celej den makat... presne tak jak to delaly komousi.. Ale kde je vubec spravedlivost ta uz asi dlouho neexistuje..je me s toho ze vseho spatne.. co dodat - radsi nic!!!

vase1 ( 1. dubna 2009 17:45 )

Prosím o radu co mám udělat , abych se tam taky dostal .

jaann33 ( 1. dubna 2009 16:52 )

Jakápak chudinka, takovej luxus nemají ani v domově důchodců a ještě za to platí těžké prachy.Kolik za to platí soudružka? Že by to zase za takový grázly platili daňoví poplatnci?

bonnie ( 1. dubna 2009 16:10 )

Někdo říká babka, jiný komunistická vražedkyně.

bonnie ( 1. dubna 2009 16:09 )

Mohl bys nějakého současného politického vězně jmenovat? Pokud ne, jsi normální lhář a podvodník.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud