Plzeň: Lidé propadávali ledem a topili se

Autor: zb - 
31. 12. 2008
17:56

AKTUALIZOVÁNO: Lidé se na Silvestra topili v Boleveckém rybníku v Plzni. A ne pouze jednou. Třikrát, možná i čtyřikrát se během odpoledne pod hazardéry prolomil led a oni skončili v ledové vodě.

Ven je ještě před příjezdem hasičů vytáhli jiní bruslaři, kteří riskovali život, aby je zachránili. Nejdříve ledem propadla skupinka čtyř lidí. "Dvě ženy se samy dostaly na břeh. Ve vodě zůstal otec ze synem (15)," popsala první neštěstí Alena Marešová z ředitelství hasičů v Plzni.Tři mladíci neváhali, vrhli se na led a po břiše se doplazili k díře v ledu. Oba topící se muže zachránili. To už byly ve vzduchu i dvě helikoptéry letecké záchranky, které letěly ze základny v Líních na pomoc. Jejich zásahu ale nakonec nebylo třeba. Podchlazeného otce a syna odvezla sanitka do nemocnice.

Z hrůzného dramatu se ale lidé vůbec nepoučili. Na slabém ledě bruslili dál. Někteří dokonce před sebou tlačili při bruslení i dětský kočárek. "Když jsme odjížděli, viděl jsem, jak někteří z nich jezdí dívat až k díře v ledu, kam lidé krátce před tím spadli," popsal chování lidí jeden ze záchranářů.

Další neštěstí nenechalo na sebe dlouho čekat. Tentokrát led praskl pod mužem (31). Opět ho ven vytáhli lidé. Led byl tak slabý, že se k tonoucímu nemohli dostat. Nakonec ho zachránili za pomoci hokejek. "Byl na tom daleko hůře, než ti dva před ním. Ve vodě byl mnohem déle," řekl Blesku zasahující záchranář.

"Byl velmi silně podchlazený. Odvezli jsme ho na emergenci Fakultní nemocnice," řekla Lenka Ptáčková z plzeňské záchranky.

Ledem údajně propadnul i další, tentokrát už šestý člověk.Do nemocnice ho měli přivést osobním autem. Krátce před setměním vyjížděla sanitka záchranky i na rybník Šídlovák. Tady podle informací zřejmě upadl a nešťastně se zranil jeden z bruslařů.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud