Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Houbař našel u Frýdku-Místku zavražděnou ženu: Mladou maminku z Domažlic brutálně ubodal Ukrajinec

Autor: chal, ČTK - 
20. července 2020
16:28

Místo návratu do vlasti ji čekala smrt. Mladá ukrajinská prostitutka Olena Bezbohná před dvaceti lety bydlela v Domažlicích, kde se domluvila s krajanem Valerijem Avramenkem, že spolu autem odjedou na Ukrajinu. Avramenko ji ale u Frýdku-Místku zavraždil a tělo schoval v lese.

Houbaře z Frýdeckomístecka, který šel ve středu 20. července roku 2000 brzy ráno na houby do oblasti zvané Podhůří, čekal šok. Na břehu potoka Mlýnská strouha totiž našel tělo brutálně zavražděné mladé ženy s mnoha bodnými ranami.

Policistům bylo okamžitě jasné, že rozhodně nešlo o žádnou náhodu, a tak začali pátrat po nebezpečném vrahovi. Vyšetřovatelé zjistili, že zavražděnou ženou je ukrajinská prostitutka Olena Bezbohná, která před smrtí žila v na druhém konci republiky v Domažlicích.

Netrvalo dlouho a stopa kriminalisty zavedla k Valerijovi Avramenkovi, krajanovi zavražděné. Ukrajinec se v září 2001 k vraždě přiznal a tvrdil, že ho k ní přesvědčil jeho známý, další Ukrajinec Olexandr Korolov.

Bezbohná bydlela v Domažlicích, odkud se chtěla v červenci 2000 vydat na Ukrajinu. „Olena chtěla z Ukrajiny do České republiky přestěhovat dceru. V Domažlicích si proto zařídila byt," uvedla u soudu známá zavražděné. Mladá matka se dozvěděla, že Avramenko chce jet na Ukrajinu také, a tak se dohodli, že pojedou společně jejím autem a náklady na cestu mezi sebe rozdělí.

Avramenko měl ale jiný plán. Olexandr Korolov ho totiž přesvědčil, aby Bezbohnou zavraždil a oloupil s tím, že následně vykradou i její byt a majetek prodají. Když pak Olena Bezbohná u Frýdku-Místku po Avramenkovi chtěla, aby zaplatil svou část, ubodal ji 11 ranami nožem. Tělo ukryl ve křoví u Mlýnské strouhy a s autem se vrátil do Domažlic, kde s komplicem rozprodali ukradený majetek.

Dva týdny po vraždě navíc dvojice přepadla benzinovou stanici v Domažlicích. Korolov opět v případu figuroval jako mozek, Avramenko odvedl černou práci. Zatímco Korolov čekal v autě u benzinky, jeho kumpán vtrhl do provozovny a na obsluhu zaútočil kladivem, kterým ji několikrát udeřil do hlavy.

„Já jsem Olenu zabít nechtěl. Udělal jsem to jen proto, že Saša chtěl její peníze," bránil se pak Avramenko u soudu. Oba Ukrajinci skončili ve vězení. Valerij Avramenko dostal 13,5 roku, Olexandr Korolov vyfasoval šest let. Po odpykání trestu byli navíc vyhoštěni z České republiky.

deratizater ( 20. července 2020 18:52 )

za rasistické kecy na Faceboku lze vyfasovat 8 let kriminálu

baronessa ( 20. července 2020 18:34 )

Hm, vražda a docela legrační trest. To už se pomalu vyplatí někoho zabít. - to je jenom smutné konstatování práva u nás.

hradnihulvat ( 20. července 2020 18:00 )

Naprosto směšné tresty. Za tuto a podobné vraždy je adekvátní trest smrti. Když už bohužel není, pak samozřejmě doživotí bez možnosti propuštění.Bohužel, tresty u nás do zákoníku vymýšlejí naprostá jelita.

laco ( 20. července 2020 17:52 )

za takéto neuveriteľné /ne/tresty by mal ísť do basy sudca....

Monikay ( 20. července 2020 17:39 )

za ubodání bezbranné ženy 13,5 let je trochu málo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud