S „prodejcem“ se pak začali dohadovat o dvousetkorunovou bankovku. Když pak starší muž vytáhl zavírací nůž, „podvedený“ na to zareagoval vytasením plynové pistole ze své ledvinky se slovy: „Já vás zabiju“. Nakonec odběhl do nedalekého obchodu na nákup a tam ho policisté z oddělení hlídkové služby zadrželi.

Policisté u muže zajistili zbraň včetně zásobníku a nábojů a na místo přivolali detektivy zabývající se loupežemi. Ti si pak zadrženého převzali a převezli na služebnu k dalším úkonům. Policisté samozřejmě provedli i test na přítomnost návykových látek u zajištěných plastových sáčků „prodejce“, zkouška však byla negativní.

Dosud netrestanému mladíkovi policisté na služebně naměřili téměř dvě promile alkoholu v dechu a ten poté putoval do policejní cely v Kongresové ulici. Po vystřízlivění ho detektivové obvinili ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu hrozí až desetileté vězení. Ovšem s ohledem na to, že se obviněný v minulosti dlouhodobě léčil na psychiatrii, kriminalisté zažádali znalce z odvětví psychiatrie o vypracování znaleckého posudku, který bude stěžejní při vyšetřování tohoto případu.

por. Bc. Jana Rösslerová tisková mluvčí PČR FOTO: PČR + Policejní deník