„Pro montáž nosníků bude použito jeřábu s vysokou nosností, který je v ČR jediný svého druhu. Z tohoto důvodu nemůžeme provádět montáž nosníků na obou nadjezdech zároveň. Apeluji na všechny řidiče, aby maximálně dodržovali dopravní předpisy a pokyny kolem stavby a pokud možno zvolili pro svou cestu po dálnici jinou dobu nebo se vydali jinou trasou. Ředitelství silnic a dálnic bude poskytovat co nejpřesnější informační servis kolem těchto uzavírek a budeme se snažit o případných problémech na dálnici řidiče informovat,“ řekl generální ředitel ŘSD Jan Kubiš.

Způsob montáže nosníku při úplné uzavírce dálnice zcela odpovídá z hlediska bezpečnostních předpisů a technologických postupů evropským standardům.

Základní koncepce dopravního omezení: Ve směru na Brno dojde během fáze č. 0 k úpravě čela uzavírky, kdy bude provedeno postupné zúžení ze tří jízdních pruhů do jednoho a následně budou při úplné uzavírce (od fáze č.1) vozidla do 12 t ve směru na Brno odkláněna na objízdnou trasu. Vozidla nad 12 t budou navedena do prostoru uzavřené dálnice, kde vyčkají do jejího zprovoznění. Předpokládaná doba úplné uzavírky ve směru na Brno je 60 minut (opakovaně ve třech cyklech).

Ve směru na Prahu zůstává dopravní značení na dálnici. V době uzavření dálnice (fáze č. 2) budou vozidla vyčkávat v prostoru uzavřené dálnice. Objízdná trasa ve směru Brno – Praha bude značena až od větve stykové křižovatky na EXITu 49. Na dálnici nebude objízdná trasa z důvodů její délky (cca 42 km, doba jízdy cca 49 minut) značena.

Předpokládaná doba úplné uzavírky je ve směru na Prahu 30 minut (opakovaně ve třech cyklech).

Průběh montáže nosníků a druh dopravního omezení: Fáze č. 0 – přípravná fáze:

Vyznačení objízdných tras, přestavění čela uzavírky na EXITu 41, nájezd jeřábu do uzavřeného pravého jízdního pásu.

Fáze č. 1 – nájezd traileru (cca 30 minut): Směr Brno: nájezd traileru s nosníkem do levého jízdního pruhu ve směru na Brno, dálnice uzavřena, odklánění vozidel do 12 t mimo dálnici, vozidla nad 12 t čekají na dálnici před pracovním místem u nadjezdu.

Směr Praha: bez omezení (provoz 2 zúženými jízdními pruhy).

Fáze č. 2 – montáž nosníků (cca 30 minut): Směr Brno: dálnice uzavřena, odklánění vozidel do 12 t mimo dálnici.

Směr Praha: dálnice uzavřena, všechna vozidla čekají před pracovním místem

Fáze č. 3 – odjezd traileru: Směr Brno: otevření dálnice

Směr Praha: otevření dálnice

Fáze č. 4 – nájezd traileru: Dále se opět opakuje scénář dle fází 1,2,3 pro instalaci druhého a třetího nosníku vždy v pravidelných rozestupech, zajišťujících úplné vyklizení dálnice.

Předpokládané časy uzavírky: 12. 7. 2014 od 22:00 do cca 23:30 13. 7. 2014 od 01:00 do cca 02:30 13. 7. 2014 od 06:30 do cca 08:00

Podrobný popis objízdné trasy pro vozidla do 12 t v době uzavírky

Ve směru na Brno je stanovena objízdná trasa od exitu 41 Šternov po silnici II. třídy č. 111 směr Divišov a dále v Divišově po silnici II. třídy č. 113 směrem na Vlašim. Od Vlašimi vede objízdná trasa po silnici č. 125 k exitu 49 Psáře.

Ve směru na Prahu je stanovena objízdná trasa od exitu 49 Psáře po silnici II. třídy č. 125 směr Zbizuby a dále ze Zbizub po silnici II. třídy č. 125 směrem na Uhlířské Janovice. Od Uhlířských Janovic vede objízdná trasa po silnici II. třídy č. 335 do města Sázava a dále po silnici II. třídy č. 110 na exit 34 Ostředek.

Vozidla nad 12 t budou navedena do prostoru uzavřené dálnice, kde vyčkají do jejího zprovoznění.

Ing. Jan Rýdl tiskový mluvčí ŘSD