V noci z pondělí 1. července 2014 na úterý jsme byli mělničtí policisté přivoláni do jedné z restaurací na Mělnicku. Čtyřiapadesátiletá žena, obsluha restaurace oznámila, že byla přepadena dvěma muži a jednou ženou. Ti ji údajně udeřili do hlavy a odcizili finanční hotovost ve výši několika desítek tisíc korun.

Přivolaní policisté ohledali místo činu a následným šetřením zjistili, že majitel má v restauraci funkční záznamové zařízení. Z něj bylo patrné, že si žena vše vymyslela.

Rozházela židle, udělala v místnosti nepořádek a poté se úmyslně praštila o zárubeň dveří do hlavy. Následně si lehla pod stůl a po chvíli ztratila vědomí. Když se probrala, zavolala si záchranku. Ta ji převezla do nemocnice na pozorování. Nevšimla si však, že je v restauraci funkční kamera, která vše zaznamenala.

Žena se ke všemu přiznala a vypověděla, že motivem pro její jednání byly finanční problémy, kdy neměla peníze na splácení dluhů.Je důvodně podezřelá ze spáchání trestného činu zpronevěra, za což ji hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let.

por. Mgr. Markéta Johnová tisková mluvčí PČR