Neděle 29. května 2022
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, déšť 17°C

Chaos u PCR zdarma. Systém očkovaným neumožňoval víc než dva testy, ministerstvo chybu opravilo

Autor: ČTK - 
19. ledna 2022
11:05

Systém ministerstva zdravotnictví očkovaným lidem do dnešního dne nedovoloval více než dva PCR testy na koronavirus za kalendářní měsíc hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Zjistil to server iROZHLAS a Radiožurnál. Od pondělí 17. ledna mají přitom nárok na pět hrazených testů za měsíc. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob dnes ráno ČTK řekl, že nastavení bylo změněno. Podle náměstka ministra Josefa Pavlovice (Piráti) měl být technický problém odstraněn do několika dní.

Údaje dnes kolem 09:00 nebyly aktualizované ani na webu Úřadu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Psalo se na něm, že očkovaní lidé mají za kalendářní měsíc nárok na dva hrazené PCR testy. To ale platilo jen do neděle. Chybu potvrdila Radiožurnálu také některá odběrová místa.

„Technické problémy, které mohou nastávat při změně systému, samozřejmě řešíme. Počítáme, že během několika málo dní budou vyřešeny ke všeobecné spokojenosti,“ řekl k tomu Radiožurnálu Pavlovic. Zájemcům o testy proto doporučoval, aby se zkusili domluvit na odběrovém místě, jestli existuje alternativní možnost provedení testu. „Případně zkusit jiné místo, které by už tato data měla mít správně,“ dodal.

Neočkovaní lidé nad 18 let nemají testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Za PCR test tak zaplatí zhruba 800 korun. Pro rozočkované, osoby s kontraindikacemi očkování zapsanými v Informačních systému infekčních nemocí a děti dál podle mimořádného opatření zůstává také pět testů měsíčně.

vrsrvrsr ( 19. ledna 2022 19:23 )

Ale za ty neskutečné zmatky mohou...

vrsrvrsr ( 19. ledna 2022 19:22 )

V opozici se jim to kritizovalo... Ale teď je to ještě větší chaos než za vlády Babiše... Dokazují jen vlastní neschopnost...

UFO1 ( 19. ledna 2022 18:55 )

Je špatně teď testovat

UFO1 ( 19. ledna 2022 18:54 )

Vláda spí? Británie, Španělsko,Izrael končí....

maxpax ( 19. ledna 2022 17:05 )

Článek je pravdivý. Zřejmě s tím nemáš zkušenosti, nebo jsi z testovací místa, který se cuká provádět testy zdarma.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa