Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Chaos u PCR zdarma. Systém očkovaným neumožňoval víc než dva testy, ministerstvo chybu opravilo

Autor: ČTK - 
19. ledna 2022
11:05

Systém ministerstva zdravotnictví očkovaným lidem do dnešního dne nedovoloval více než dva PCR testy na koronavirus za kalendářní měsíc hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Zjistil to server iROZHLAS a Radiožurnál. Od pondělí 17. ledna mají přitom nárok na pět hrazených testů za měsíc. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob dnes ráno ČTK řekl, že nastavení bylo změněno. Podle náměstka ministra Josefa Pavlovice (Piráti) měl být technický problém odstraněn do několika dní.

Údaje dnes kolem 09:00 nebyly aktualizované ani na webu Úřadu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Psalo se na něm, že očkovaní lidé mají za kalendářní měsíc nárok na dva hrazené PCR testy. To ale platilo jen do neděle. Chybu potvrdila Radiožurnálu také některá odběrová místa.

„Technické problémy, které mohou nastávat při změně systému, samozřejmě řešíme. Počítáme, že během několika málo dní budou vyřešeny ke všeobecné spokojenosti,“ řekl k tomu Radiožurnálu Pavlovic. Zájemcům o testy proto doporučoval, aby se zkusili domluvit na odběrovém místě, jestli existuje alternativní možnost provedení testu. „Případně zkusit jiné místo, které by už tato data měla mít správně,“ dodal.

Neočkovaní lidé nad 18 let nemají testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Za PCR test tak zaplatí zhruba 800 korun. Pro rozočkované, osoby s kontraindikacemi očkování zapsanými v Informačních systému infekčních nemocí a děti dál podle mimořádného opatření zůstává také pět testů měsíčně.

UFO1 ( 19. ledna 2022 18:55 )

Je špatně teď testovat

UFO1 ( 19. ledna 2022 18:54 )

Vláda spí? Británie, Španělsko,Izrael končí....

maxpax ( 19. ledna 2022 17:05 )

Článek je pravdivý. Zřejmě s tím nemáš zkušenosti, nebo jsi z testovací místa, který se cuká provádět testy zdarma.

Stano1963 ( 19. ledna 2022 16:27 )

bylo to politické rozhodnutí netestovat očkované, odborníci chtěli, aby se testovali všichni. V dubnu 2021 o tom mluvili imunologové, že je to špatné řešení, když se testují jen neočkovaní

lepabrena ( 19. ledna 2022 13:43 )

Je to sprosté. Všichni si ze zákona platíme zdravotní pojištění a přitom testy dostanou jen očkovaní- ti co prodělali Covid ne a neočkovaní také ne. Přitom je očkování zcela pro pacienty k ničemu- protože stále nové varianty Covidu nezabírají na staré vakcíny. Navíc ani očkování ani prodělaný Covid neznamená, že nemůžete dostat novou variantu Covidu- a znám lidi, kteří měli 3 dávky očkování a prodělali 3krát Covidu-pokaždé novou variantu. Proč se asi- konečně!!!!!!! začali testovat lidé na pracovišti i ti plně očkovaní i po prodělaném Covidu? Kdo na nás zase přes testy vydělává?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud