Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Nová očkovací loterie: Tasmánie bude teenagerům rozdávat produkty Apple a plánuje rozvolňovat

Autor: tsv - 
19. listopadu 2021
23:00

Tasmánský premiér na tiskové konferenci představil novou očkovací loterii. Každý teenager, který se dostaví k první nebo druhé dávce vakcíny proti covidu, bude moct soutěžit o iPad, iPhone a chytré hodinky. Vláda v rámci očkovací kampaně, na kterou upozornil server DailyMail, nakoupí padesát výrobků od společnosti Apple.

Zájemci dostanou v australské Tasmánii pět dní na to, aby se nechali naočkovat kteroukoli ze schválených a uznaných vakcín. Akce podle prohlášení premiéra Petera Gutweina začne v sobotu. „Pokud vám je mezi 12 a 18 a stihnete si do 24. listopadu dojít pro první nebo druhou dávku vakcíny, dostanete se do slosování o iPad a iPhone nebo hodinky Apple Watch,“ upřesnil.

Místní vláda se ke kroku rozhodla poté, co v zemi začal o vakcínu pomalu klesat zájem. „Vedli jsme několik debat o tom, co můžeme udělat, abychom zase zvedli čísla naočkovaných,“ vysvětlil Gutwein. Během tiskové konference varoval, že pokud se zájem v příštích dnech nezvýší, země sotva dosáhne svého předem nastaveného cíle.

Otevírání hranic i rozvolnění pro štamgasty

Zástupci státu chtějí do 15. prosince, kdy otevřou hranice všem turistům s dokončeným očkováním, stihnout podat obě dávky 90 procentům všech lidí starších 12 let. „Nechci se 16. prosince ohlédnout a říct si: ‚Ach jo, kéž bych udělal o trochu víc‘,“ konstatoval Gutwein.

Země bude od turistů vyžadovat spolu s očkováním i negativní test, který nesmí být starší než 72 hodin. Tomuto pravidlu se vyhnou pouze lidé cestující ze zemí s minimálním rizikem nákazy. Některá preventivní opatření chce vláda rozvolnit již šestého prosince, a to například ve spojitosti s tancováním a pitím alkoholu v barech.

V zemi má dosud dokončené očkování 84 procent lidí nad 16 let, 92 procent si došlo alespoň pro jednu dávku. Skupina mezi 12 a 15 lety ale o očkování tak vysoký zájem nejeví – z nich je plně očkovaná jen polovina, alespoň jednu dávku dostalo 68 procent.

Video Jak je to s léky na Covid? - Videohub

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa