Sobota 22. ledna 2022
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

FN Brno slučuje sály kvůli koronaviru: Má nejvíce pacientů na JIP v celém Česku

Autor: ČTK, rum - 
3. listopadu 2021
13:12

Fakultní nemocnice Brno snížila z 25 na 20 počet sálů, na nichž operuje. Část personálu tak přesune k pacientům s covidem-19. Nemocnice má nejvíce pacientů s koronavirem na jednotkách intenzivní péče v celé ČR. Na JIP leží 22 pacientů s nákazou, na standardních odděleních 60.

Nemocnice zatím počet operací nesnižuje ani žádné plánované zákroky neruší. „Více jsme vytížili jiné operační sály, abychom mohli z části operačních sálů přesunout personál na covidová oddělení,“ řekla mluvčí nemocnice Veronika Plachá.

Podle ní leží pacienti s koronavirem na standardních odděleních infekční kliniky a na rehabilitaci. Jednotky intenzivní péče (JIP) má nemocnice na více klinikách. Kromě toho má pět pacientů v dětském věku i Dětská nemocnice Brno, která pod Fakultní nemocnici Brno spadá. Tři děti jsou podle Plaché na JIP.

Přesouvají personál

Vzhledem k velkému počtu pacientů nemocnice slučuje některá méně vytížená oddělení, aby mohla část personálu využít pro péči o pacienty s covidem. Týká se to například kliniky ústní a čelistní chirurgie s ORL a také očního s urologií.

V době největšího náporu pacientů loni v listopadu nebo letos počátkem roku měla Fakultní nemocnice Brno kolem 230 hospitalizovaných s koronavirem. Nejvyšší počet pacientů na JIP bylo téměř 60.

Plánované operace zatím omezila Nemocnice Znojmo. Fakultní nemocnice u svaté Anny omezila neakutní péči na lůžkách, nikoliv však operace.

VIDEO: „Až do úplného padnutí,“ říká lékařka o přeplněných čekárnách, nebezpečných virech i výpadcích léků.

Video „Až do úplného padnutí,“ říká lékařka o přeplněných čekárnách, nebezpečných virech i výpadcích léků. - Pavlína Horáková

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa