Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Neočkovaná žena (†27) zemřela krátce po porodu. Miminko si pochovat nestihla

Autor: tsv - 
1. října 2021
09:23

Neočkovaná nakažená žena si před smrtí ani nestihla pochovat své děťátko. Novorozence dali lékaři ihned po porodu do nemocniční karantény, kde ho měli rodiče možnost navštívit až po pár týdnech. Mladá Američanka ale těsně před tím upadla do kómatu a už se nevzbudila, napsal server Mirror.

Koronavirem se Marrisha Kindred Jenkins (27) nakazila měsíc před termínem porodu, lékaři jí k tomu diagnostikovali zápal plic. Po narození tak v souladu s preventivními nařízeními muselo miminko okamžitě do izolace, rodiče měli možnost malého Jaylena vidět až o dva týdny později.

Marrisha a manžel Myles byli odhodlaní jet za synkem do nemocnice hned, jakmile to bude možné. Žena se z nemoci zdánlivě vyléčila, a tak se v první polovině září  natěšený pár vydal k autu. Jenže ještě než stihla Marrisha nastoupit, přestala dýchat.

Sanitka ji okamžitě převezla do nemocnice, kde ji lékaři napojili na přístroje k udržení životních funkcí. Přesun ženy do nemocnice nebyl ale dostatečně rychlý a její mozek byl až příliš dlouho bez kyslíku, čímž došlo k jeho nenávratnému poškození.

Pomohla by vakcína?

Rodina o pár momentů později dostala zdrcující zprávy. Marrisha neměla podle doktorů žádné šance na uzdravení a při životě ji udržovaly jen nemocniční přístroje. Její matka Helena nedlouho poté svolila k odpojení, Marrishu prohlásili za mrtvou minulý čtvrtek.

Podle Heleny bylo jasné, že závěr těhotenství a porod se neobejde bez komplikací, o možné smrti své dcery ale ani neuvažovala. Zdrcená babička malého Jaylena lituje, že se Marrisha odmítla nechat naočkovat. „Vážně věřím, že by nezemřela,“ řekla zpravodajskému webu WSB-TV.

Rodina na serveru GoFundMe před šesti dny založila charitativní sbírku. Z vybraných peněz chce zaplatit dluh za lékařskou péči a pohřeb. Dosud se podařilo nastřádat 9213 dolarů (necelých 203 tisíc korun). Marrisha měla z předchozího vztahu další dvě děti, šestiletou Raylee a pětiletého Aydena, které se náhle ocitly bez matky.

Video  Boj o protilátky v Česku: Testy jsou dražší než vakcína, tvrdí viroložka. Nevidí ani vědecké „pro“.  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

kukuku ( 1. října 2021 13:49 )

Pro blbce nonplusultra nepomůže jakákoliv propaganda. Jen odchytávat na ulicích a očkovat v jejich vlastním zájmu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud