Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 12°C

Itálie zváží povinné očkování všech. Minimálně se mu nevyhnou státní zaměstnanci

Autor: ČTK - 
29. srpna 2021
14:57

Italská vláda zváží možnost zavést povinné očkování proti covidu-19, jestliže do začátku podzimu nebude naočkováno minimálně 80 procent občanů. V rozhovoru s listem La Repubblica to řekla ministryně pro záležitosti regionů Mariastella Gelminiová. Podle ní bude toto opatření nutné zavést alespoň pro zaměstnance veřejné správy.

Pro zpřísnění podmínek pro vydávání covidových certifikátů se podle agentury DPA vyslovil i poradce italského ministerstva zdravotnictví Walter Ricciardi. Domnívá se, že by doklad měli dostávat pouze naočkovaní lidé a ti, kteří se zotavili z covidu-19. Teď mají na dokument právo i lidé, kteří se prokážou negativním testem PCR z posledních 48 hodin. „Umožní nám to přinutit více lidí nechat se naočkovat,“ řekl Ricciardi.

„Těžko si představit, že bude koronavirus zlikvidován jako neštovice. Cílem je spíš dosáhnout menšího přenosu, menšího počtu případů. Toho lze dosáhnout po naočkování 95 procent populace,“ dodal poradce, který prosazuje, aby byly do očkování zahrnuty i děti.

V 60milionové Itálii je podle přehledu na webu Our World in Data plně imunizováno přes 36 milionů lidí, tedy asi 60 procent občanů.

V několika italských městech se v sobotu konaly protesty proti dalšímu rozšiřování epidemických opatření. Tisíce lidí na ně přišly v Římě, Turíně, Milánu, Bologni či Neapoli. Na středu svolali odpůrci očkování protesty na 54 italských nádraží. Chtějí poukázat na nový požadavek, aby se potvrzením o bezinfekčnosti museli lidé prokazovat i na dálkových vlakových trasách. Organizátoři pohrozili, že zablokují železniční dopravu.

 

Jirik-ta ( 29. srpna 2021 21:36 )

"To by člověk až brečel, když si vzpomene, co jsme bývali. A teď? Kultura na jedno použití, média v rukou oligarchů. Tomáše Koloce" (krajskelisty)

Jirik-ta ( 29. srpna 2021 21:35 )

vinnetouvi ( 29. srpna 2021 17:30 )

Nějak jsem si nevšiml, že ti národní hosté nosí ty zdraví ohrožující sosáky na hubě, ani nejsou očkovaní, o nějakých rozestupech nemluvě. Ale jinak rodilí Italové se očkovat budou muset. Jsou snad ty pijavice nadlidi?!?

Saschajede ( 29. srpna 2021 16:20 )

A dokud nepojdeš, tak tě budem furt píchat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa