Čtvrtek 21. leden 2021
Svátek slaví Běla, zítra Slavomír
Oblačno 4°C

Parlament kvůli koronaviru omezí práci, premiérka prodlouží celostátní karanténu Dánska

Autor: ČTK - 
13. ledna 2021
15:15

Dánský parlament omezí práci kvůli šíření koronaviru. Přeruší mimo jiné debatu o několika zákonech, informovala ve středu agentura DPA. V Dánsku platí prozatím do 17. ledna řada přísných opatření zaměřených proti šíření viru SARS-CoV-2. Premiérka Mette Frederiksenová ale ve středu avizovala, že restrikce budou určitě prodlouženy.

V lednu se měl dánský parlament podle původního plánu zabývat 28 návrhy zákonů. Čtení dvanácti z nich bude ale kvůli epidemické situaci v zemi odloženo. Projednávat tak poslanci budou především ty, které souvisí s koronavirovou krizí.

Dánsko minulý týden zpřísnilo pravidla pro boj s koronavirem platná od konce minulého roku. Zavřené jsou všechny obchody vyjma těch s nezbytným zbožím a také kadeřnictví, restaurace či kulturní a sportovní zařízení. Scházet se smí maximálně pět lidí.

V zemi se rozšířila nakažlivější mutace viru

Původně měla celostátní uzávěra skončit 17. ledna. Premiérka Frederiksenová ale ve středu řekla, že bude nutné omezení prodloužit. „Myslím, že je prodloužení určitě potřebné. I kvůli tomu, abychom zajistili, že se britská mutace nebude šířit,“ řekla.

V Dánsku se rychle šíří nakažlivější mutace viru SARS-CoV-2, která se objevila koncem loňského roku v Anglii. Epidemiologové předpokládají, že v polovině února bude mutace zodpovědná za většinu nových případů infekce.

Dánsko, které má zhruba 5,8 milionu obyvatel, zaznamenalo od počátku epidemie více než 184 000 případů nákazy koronavirem. S covidem-19 zemřelo 1624 infikovaných.

tomik007 ( 13. ledna 2021 16:52 )

OMEZI PRACI - jeste vice ???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud