Neděle 23. června 2024
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Polojasno 24°C

Češi ve velkém skupují kufry, tašky i cestovní postýlky. Zájem podpořilo rozvolňování

Autor: ČTK - 
3. července 2021
09:15

Především internetoví obchodníci sledují u cestovních zavazadel několikanásobný nárůst prodejů ve srovnání s loňskem. Češi dávají více než cestovním taškám přednost kufrům, u těch vedou odolnější skořepinové. Některé e-shopy evidují i větší zájem o dětské cestovní postýlky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

E-shop Alza.cz za červen podle své mluvčí Daniely Chovancové zaznamenal u zavazadel proti minulému roku zhruba čtyřnásobné prodeje. Nejvíce zákazníci podle ní kupují skořepinové kufry vybavené TSA (Transportation Security Administration) zámkem, který je podle Chovancové standardem i u levnějších modelů. Doplnila, že propad prodejů zavazadel Alza evidovala hned na začátku pandemie po omezení cestování.

Prodejům cestovních zavazadel se daří i v internetovém obchodě Mall.cz, proti loňsku vzrostly na trojnásobek. „Z kategorie cestování zaznamenaly v loňském roce největší propady dětské cestovní postýlky, i u nich nyní vidíme postupné nárůsty prodejů,“ řekla mluvčí e-shopu Pavla Hobíková.

Stoupající poptávku po kufrech lze na internetu podle nákupního rádce Heureka.cz sledovat přibližně od května, kdy se začala uvolňovat protiepidemická opatření. „Oproti loňsku, kdy ještě červen cestování příliš nepřál a lidé měli obavy, vzrostla tato kategorie asi o polovinu. V červnu byl zájem o kufry, batohy a cestovní tašky asi o třetinu vyšší než v květnu,“ uvedl šéf analytiků nákupního rádce Heureka.cz Michal Buzek.

Rekordní prodeje tohoto sortimentu na internetu byly podle Buzka před dvěma lety. Tradičně rostou před Vánocemi. Češi spíše než cestovní tašky preferují podle Buzka kufry, nejprodávanější jsou ty s objemem kolem 50 litrů, řekl dále.

Hypermarkety Globus loni v důsledku pandemie a cestovních restrikcí zaznamenaly u cestovních kufrů propad zájmu o 50 procent. Letní sezona je podle ředitelky nepotravinového sortimentu Globusu Moniky Růžičkové na začátku a předpokládá, že poptávka po tomto zboží poroste. Nebude se ale ani zdaleka blížit rokům před koronavirovou krizí. „Oproti jiným rokům letos zákazníci nově poptávají více skořepinové kufry ve velikosti kabinového nebo velkého rodinného zavazadla,“ dodala.

Video  Dovolená v tuzemsku: „Zamiřte do krajských měst,“ radí šéf CzechTourism, nejen jak ušetřit  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa