Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Izraelský pokrok: Zrušili povinné nošení roušek! Dokončené očkování má 55 procent lidí

Autor: ČTK - 
15. června 2021
11:52

Izrael zrušil jedno z posledních významných omezení v souvislosti s šířením koronaviru - obyvatelé země ode dneška nemusí, až na výjimky, nosit roušky ani ve vnitřních prostorách. Lidé vyrazili do práce bez nutných roušek poprvé za více než rok, uvedla agentura Reuters. Venku si nemusí obyvatelé země chránit dýchací ústrojí od dubna. Počet nových infekcí v Izraeli dále klesá, byť očkování proti covidu-19 zpomalilo.

Devítimilionový Izrael zahájil vakcinační kampaň 19. prosince. Tamní zdravotníci od té doby plně naočkovali kolem 55 procent obyvatel. Jejich počet se podle agentury Reuters tento měsíc významně nezvýšil, ačkoliv se už mohou nechat očkovat i děti ve věku od 12 do 15 let.

Hromadná očkovací kampaň společně s karanténními opatřeními snížila počet denních přírůstků nákazy z průměrných 8600 odhalených denně během největší krize na 19 nakažených, které testy odhalily tuto neděli, píše server The Times of Israel. Na vrcholu pandemie ministerstvo zdravotnictví evidovalo 88 000 aktivních případů koronaviru v jednu chvíli a 1228 pacientů ve vážném stavu. V pondělí registrovalo 212 aktivních případů a 29 pacientů ve vážném stavu, uvedl server.

Izrael proto postupně rozvolnil opatření proti šíření koronaviru, přičemž dnes přestala platit jedna z posledních zbývajících významných restrikcí. Dýchací ústrojí si však budou muset nadále zakrývat neočkovaní pracovníci nebo návštěvníci zdravotnických zařízení či domovů pro seniory, cestující v letadlech nebo lidé mířící do karantény.

Ačkoliv agentura Reuters dnes napsala, že bez roušek vyrazily i děti do škol, The Times of Israel uvedl, že ministerstvo zdravotnictví školy nezmínilo. V minulosti resort podle něj sdělil, že u žáků ve třídách budou roušky stále nutné, jelikož většina Izraelců mladších 16 let ještě není očkována.

Video Stropnický z Tel Avivu o izraelském konfliktu a životě pod palbou raket - Pavlína Horáková

Covid_19 ( 15. června 2021 13:25 )

my zase máme promořeno 50% populace, to se nikomu v EU nepovedlo

Zobrazit celou diskusi
Další videa