Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 13°C

Stavař zkusil karanténě uniknout na lyžích. Přechod hranic nezvládal, skončil na policii

Autor: ČTK - 
6. dubna 2021
08:25

Pastevec sobů zachránil o víkendu v Norsku muže, který se dostal do nesnází, když se za špatného počasí pokusil na lyžích přejít do země ze Švédska. Nor se překonáním hor na švédsko-norské hranici snažil obejít opatření proti šíření koronaviru, jež nařizují cestujícím, kteří míří do Norska, předložit negativní test a následně absolvovat desetidenní karanténu v hotelu, informovala agentura AFP.

„Chtěl se vydat do Norska pro nějaké dokumenty a pak se zase vrátit do Švédska, kde se podílí na stavebním projektu,“ uvedl Trond Helge Rönning ze záchranářské skupiny Norsk Folkehjelp. „Aby se vyhnul karanténě, rozhodl se překročit hranici přes hory,“ dodal Rönning z vesnice Tydal, jež leží u hranic se Švédskem.

Nor byl předán policii

Celkem měl zmíněný muž ve věku mezi 50 a 60 lety v plánu absolvovat 40 kilometrů složitým terénem. Po 25 kilometrech cesty ho v sobotu zastihlo špatné počasí. Zachránil ho nakonec místní chovatel sobů, který ho předal dvěma rybářům u blízkého jezera. Ti se o něj postarali do doby, než přijeli záchranáři, řekl Rönning.

„Byl promočený a prochladlý,“ prohlásil jeden ze záchranářů. Podle něj se Nor za své jednání neomluvil a působil naštvaně. Muž byl nakonec kvůli porušení koronavirových pravidel předán policii.

Video Praktici: „Máme pacienty, vakcíny ne. Očkovacích center je nadbytek.“ Kde se dostanete na řadu dřív? - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa