Sobota 6. březen 2021
Svátek slaví Miroslav, zítra Tomáš
Oblačno, sněžení 3°C

Ministryně věřila, že ji před covidem ochrání „kouzelný lektvar“ z medu. Nakazila se

Autor: ČTK - 
23. ledna 2021
13:33

Ministryně zdravotnictví Srí Lanky čelí kritice, že pila „kouzelný“ bylinný lektvar, o němž veřejně prohlašovala, že chrání před koronavirem. Její úřad dnes potvrdil, že ministryně Pavitra Vannijáráččiová měla pozitivní test na covid-19 a že ona i její spolupracovníci půjdou do domácí karantény, píší agentury.

Na Srí Lance se používá moderní medicína i tradiční léčitelství. Ministryně používala sirup, který šaman vyrobil z medu a muškátového ořechu. Recept mu prý ve snu poradila hinduistická bohyně Kálí, aby tak zachránil lidstvo před epidemií. Poté, co ministryně sirup propagovala, stály tisíce lidí frontu, aby si ho u něj obstaraly. Lékaři uvedli, že údajně léčivý sirup nemá na virus žádný vliv.

Prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa dnes oznámil, že země v pátek schválila vakcínu od firmy AstraZeneca pro nouzové použití. Ve středu dostane první várku vakcín, věnuje ji Indie. Očkování podle ministerstva zdravotnictví začne v polovině února.

Na Srí Lance se doposud nakazilo koronavirem 52 964 lidí, zemřelo jich 278. Ještě na začátku října měl přitom ostrovní stát s 21 miliony obyvatel jen 3300 nakažených a 13 úmrtí, připomíná AFP.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa