Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Mohutný protest za otevření škol. V Itálii se do něj zapojily tisíce rodičů, dětí i učitelů

Autor: ČTK - 
21. března 2021
20:35

Tisíce italských rodičů, dětí a učitelů se po celé zemi zapojily do protestu proti vládou nařízenému uzavření škol, které považují za neopodstatněné. Podle agentury Reuters jde o první větší veřejné vyjádření nesouhlasu vůči rozhodnutí nové vlády premiéra Maria Draghiho, která kvůli šíření koronavirové nákazy uzavřela většinu škol od 15. března. Demonstrace se konaly v 35 velkých městech včetně Říma či Milána.

Počet účastníků jednotlivých protestů byl kvůli stávajícím protiepidemickým opatřením omezený. V Římě si účastníci manifestace nasadili oslovské čapky, aby upozornili na to, jaké dopady má podle nich on-line vzdělávání na vývoj dětí. „Žádáme jednu věc: aby školy dostaly status nezbytné veřejné služby a okamžitě se znovu otevřely,“ uvedli zástupci sdružení Open Schools, které protesty organizuje.

V Itálii byly od začátku pandemie školy uzavřené už mnohokrát, příkaz přejít na dálkové vyučování se vydává nejen celostátně, ale také v jednotlivých regionech podle aktuální situace ohledně šíření nákazy. Nejnovější rozhodnutí o uzavření škol vláda zdůvodnila šířením nových mutací koronaviru, premiér Draghi ale v pátek slíbil, že návrat žáků do lavic je jeho prioritou a že půjde o jeden z prvních kroků v případě uvolňování restrikcí.

Za poslední den přibylo v Itálii něco přes 20 000 nakažených a 300 úmrtí pacientů s covidem-19. O den dříve to bylo skoro 24 000 nových případů nákazy a 401 obětí. Celkem šedesátimilionová země eviduje skoro 3,4 milionu nakažených a 104 942 mrtvých, což je v Evropě nejvíce po Británii.

Video  O Sputnik nestojí ani Putin, ani většina Rusů. Analytik zmínil i podivná čísla nakažených  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa