Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Očkovací rekord třetí den v řadě: Británie za sobotu naočkovala 844 tisíc lidí

Autor: ČTK - 
21. března 2021
18:50

V Británii dostalo v sobotu očkování proti covidu-19 přes 844 000 lidí, což je dosud nejvyšší počet vakcín aplikovaných za jediný den. Rekord země pokořila už třetí den v řadě a šéf národního zdravotnického systému NHS v Anglii Simon Stevens uvedl, že takové množství vakcín odpovídá rychlosti 27 očkovaných za vteřinu. Úřady zároveň informovaly, že za poslední den zemřelo 33 pacientů s covidem-19, což je nejméně od začátku října.

„Chci vyjádřit obrovské díky všem zainteresovaným a prosím, přijďte si pro vakcínu, až dostanete pozvánku,“ napsal na twitteru premiér Boris Johnson.

Už v pátek podle britského ministerstva zdravotnictví bylo množství aplikovaných vakcín rekordní - očkování za den dostalo na 711 000 lidí. Za poslední tři dny bylo naočkováno 2,2 milionu lidí. Celkem už dostala v Británii alespoň první dávku vakcíny více než polovina dospělé populace - zhruba 27,6 milionu lidí.

Epidemická situace ve Spojeném království se v poslední době podstatně zlepšila. Za uplynulý den hlásí země 33 úmrtí, ještě v lednu a v únoru přitom denní bilance obětí šplhaly přes tisícovku. Nakažených za den přibylo něco přes 5 000.

Celkem se v Británii, která má 66 milionů obyvatel, virem SARS-CoV-2 nakazilo přes 4,3 milionu lidí, 126 155 z nich zemřelo.

Video  Blesk Podcast: Brazilská noční můra? Česko je na tom hůř, říká český vodák ze São Paula  - Blesk
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa