Čtvrtek 22. duben 2021
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno, déšť 11°C

Covid-19 vzal Toníkovi (4) a Štěpánkovi (2) tátu: Psal, jak se na nás těší, o den později zemřel

Autor: Kateřina Moravcová - 
8. března 2021
05:00

Už nikdy se s ním nezasmějí! Covid-19 zasadil rodině z Habartova na Sokolovsku největší ránu. Toníkovi (4), Štěpánkovi (2) a nenarozené Marušce sebral tátu, do té doby zcela zdravého dobrovolného hasiče a vojáka v aktivní záloze Antonína K. (†44).

Paní Radka K. si prohlíží v telefonu poslední fotky svého manžela, parťáka a táty svých dětí. Po tváři jí stékají slzy. „Když přišel z práce, měl teploty a zimnici. Po pěti dnech se přidal průjem a bylo vymalováno. Z hodiny na hodinu mu bylo hůř, už se ani nedokázal posadit, tak jsme volali záchranku,“ popsala Radka, která je v posledním měsíci těhotenství.

Srdce nevydrželo

V nemocnici zjistili, že Antonín má oboustranný zápal plic a že mu selhávají játra a ledviny. Týden byl na kyslíku. „Celé oddělení v nemocnici věřilo, že se z toho dostane. Ve čtvrtek psal zprávu, že mu je líp a moc se na nás těší. V pátek se ale stav zhoršil. Srdíčko ten nápor nevydrželo,“ řekla Radka. V nemocnici nyní bojuje o život i Antonínova maminka.

Nepodceňujte to!

„Nedokážu nic než jen plakat a myslet na to, jak moc se těšil na holčičku, která se má za měsíc narodit. Prosím, nepodceňujte to svinstvo, co tu lítá. Svou daň si vybírá i na zdravých a mladých lidech,“ apeluje na ostatní paní Radka.

Další videa