Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Za výhrůžky Babišovým až osm let natvrdo. Obviněný muž chtěl premiérovu demisi, tvrdí ve Španělsku

Autor: ČTK - 
2. března 2021
16:25

Člověk, který je podezřelý z výhrůžek premiérovi Andrejovi Babišovi (ANO), je stíhaný za vydírání. Španělsko ho předalo do Česka minulý týden. Dnes to napsal server Aktuálně.cz. Obviněnému hrozí dva až osm let vězení. Babiš o případu hovořil v neděli, kdy v diskusním pořadu CNN Prima News uvedl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu.

„Dotyčná osoba byla vydána ze Španělska na základě evropského zatýkacího rozkazu,“ sdělil serveru Jan Lelek, šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1, které kauzu dozoruje. Doplnil, že soud poslal obviněného v sobotu do vazby, a to kvůli obavám z útěku nebo z opakování trestné činnosti.

Podle Aktuálně.cz pachatel jednal kvůli nesouhlasu s tím, jak se vláda pod Babišovým vedením vypořádává s epidemií koronaviru. Lelek to nevyvrátil. Odhadl, že policie by mohla vyšetřování skončit do dvou měsíců. „Nejedná se o nic skutkově složitého,“ dodal.

Babiš k případu řekl, že policie ho o věci informovala letos 8. ledna a následně střežila jeho dům. Premiérova manželka poté odcestovala do Dubaje a její snímky ze zahraničí se objevily na sociálních sítích. „Ano, protože se bála,“ uvedl Babiš k jejímu odjezdu. Doplnil, že tuto informaci nechtěl prozrazovat v době, kdy se na něj za snímky valila vlna kritiky, protože jeho žena to nevěděla. „Teď se to dozvěděla, já jsem je vyhnal pryč,“ sdělil.

Španělský server NIUS v polovině února napsal o zadržení hledaného Čecha, kterého česká policie podezírá z výhrůžek smrtí Babišově manželce a synovi. Údajně po Babišovi chtěl, aby do pěti dnů abdikoval.

Policie eviduje více případů, kdy lidé vyhrožovali v souvislosti s nouzovým stavem a epidemickými opatřeními členům české vlády. Jeden obviněný zveřejnil své hrozby na sociální síti VKontaktě, další mladík zase na Facebooku a jednomu z ministrů zasílal i výhrůžné e-maily. Oba muži se podle policistů přiznali.

Video Andrej Babiš na Primě: Ve Španělsku zatkli muže, který vyhrožoval, že zabije mou rodinu i mě. - CNN Prima News

stemik ( 2. března 2021 21:20 )

8 10 bude čast naroda dupat vzteky nožičkama-Zeman pověři Babiše sestavenim vlady-opozice ma strach a tak se uchyluje i k teroru před domy ,soudum a k vraždam deti

wp4t ( 2. března 2021 21:01 )

a bruselák 2004 to už tady bylo taky víckrát.

wp4t ( 2. března 2021 20:59 )

pana vachmajstr woni sou ale duhová hlava.

wp4t ( 2. března 2021 20:57 )

ale di ty kecalko, problém sputniku je jinde. Slováci ho obdrželi hojné množství a Sorosovo děvče Čaput již proti němu začala slušnou agitaci. Padají slova o velkém nas.......rání eurokomise a co si pak počnou.

Tyhle bruselský kydy jak z tebe padaj to je ale síla.

UFO1 ( 2. března 2021 20:49 )

Zifčák 2, to už tu bylo

Zobrazit celou diskusi
Další videa