Pátek 23. duben 2021
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Oblačno, déšť 11°C

Realita v první linii: Plaga si háže kostkou o osudy mladých lidí, rozčilují se maturanti

Autor: jžk, mat - 
2. března 2021
05:30

Je to již téměř rok, co se život v České republice změnil k nepoznání. Po světě se začal šířit virus a spolu s ním i strach. Pandemie onemocnění covid-19 téměř zastavila společenské dění, možnost cestování, ale i tak běžné věci, jako je třeba chození do práce. Poslední zmíněná položka ale neplatí pro občany, kteří pracují v takzvané první linii. Nejsou to ale jen záchranáři či policisté, kteří každý den riskují své životy pro dobro ostatních. Neobešli bychom se ani bez prodavaček, řidičů MHD nebo pošťáků. V seriálu Blesku přinášíme rozhovory s těmi, jejichž profese je právě jednou z těch nejvíce dotčených.

Už to bude rok, co místo na tabuli upírají svůj zrak do obrazovek počítačů. Čeká je „první velká životní zkouška“ a aniž by si užívali poslední rok na střední škole, musí se na ni připravovat z prostředí, které dřív využívali k odpočinku. Jak zvládají školu za pandemie naši maturanti?

Místo toho, aby si tvořili s kamarády vzpomínky na střední školu, sedí zavření mezi čtyřmi stěnami a upadají do stále větší melancholie. Podle studentky (18) průmyslové střední školy s uměleckým oborem to trvá už moc dlouho. „Ale to je hlavně tím, že všichni opatření nedodržují,“ míní maturantka z Prahy, která nechce zveřejňovat své jméno.

Nejvíc se na mně celá situace podepisuje hlavně psychicky. Aktivně hraju volejbal, což mi teď není umožněno, a do toho celá situace s maturitou a talentovými zkouškami spojená s nejistotou není nejpříjemnější,“ dodává s tím, že i tak by raději zůstala po zbytek školního roku doma. „Určitě by se ve škole lépe 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Další videa