Sobota 27. únor 2021
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 7°C

Zkáza Karlových Varů: Hotely krachují, majitelé se jich zbavují. Cena? Desítky milionů

Autor: Kateřina Moravcová - 
24. ledna 2021
05:00

Majitelé hotelů v Karlových Varech jsou v zoufalé situaci. Nemovitosti existenčně závislé na zahraniční klientele zejí prázdnotou. A situace je až tak špatná, že desítky jich jsou na prodej.

Realitní kanceláře nabízejí i čtyřhvězdičkové hotely v těch nejlukrativnějších karlovarských lokalitách. Pandemie covidu a s ní spojená omezení a uzavírky se pro mnohé podnikatele staly pomyslným hřebíčkem do rakve.

„Jen v naší realitní společnosti máme přes 100 takových nabídek. Majitelé se zbavují hotelů i luxusních bytů kvůli pandemii. Řada z nich má dlouhodobě problémy se získáním víz. To se týká především podnikatelů z Ruska. Nemohou se tak o své nemovitosti starat ani je využívat,“ potvrzuje realitní makléř Alexandr Mizjuk.

Milion měsíčně

Zahraniční klientela karlovarské hoteliéry živila, u většiny tvořila až 90procentní obsazenost. „Hotel bez klientů nestačí jen zhasnout a zamknout. Stále se musí platit energie, pojistky a leckde i hypotéky. U větších komplexů to může dělat až milionu korun měsíčně. Přežijí tak jen nejsilnější hotely, jejichž majitelé mají navíc i jiné zdroje příjmů a hotel finančně podpoří,“ říká marketingová ředitelka karlovarského sanatoria Richmond Klára Nýdlová.

Na prodej jsou desítky hotelů:

Jean de Carro

Čtyřhvězdičkový hotel s jedinečným výhledem na Vřídelní kolonádu a její okolí leží přímo v srdci lázeňského centra. K dispozici má 30 pokojů a apartmánů. Cena je 79,6 milionu korun.

Belle Alliance

Stojí v Sadové ulici, jedné z nejlukrativnějších v celých Varech. V penzionu, jehož majitelem je Česká pošta, je celkem 23 pokojů. Nemovitost je dána do aukce. Vyvolávací cena je 28,5 milionu korun.

Eliška

Historická budova má výhodnou polohu u lesoparku v blízkosti pravoslavného chrámu sv. Petra a Pavla. Klientům je k dispozici 25 pokojů a apartmánů. Cena je 83 milionů korun.

Alfred

Nachází se mimo lázeňské centrum. I když hotel Alfred necílil na ruskou klientelu, majitel se ho chce zbavit. V roce 2013 prošel rozsáhlou rekonstrukcí, uvnitř je 15 pokojů. Cena je 35 milionů korun.

Ostende

Čtyřhvězdičkový hotel stojí v těsné blízkosti vyhlášeného Grandhotelu Pupp, postaven byl v roce 1756. Komplex nabízí 21 pokojů s výhledem na historické jádro města. Cena je 120 milionů korun.

Video Ekonom Kovanda řekl, jak to bude s krizí v roce 2021. A letušky poslal na pole sbírat brambory. - Pavlína Horáková, Lukáš Červený

chachacha ( 29. ledna 2021 16:08 )

*Celkem se dá s tebou souhlasit, ale proč datluješ jako dement?*

jussuf ( 25. ledna 2021 06:17 )

Skaza K.V. začala, keď ich sprivatizovali rusi.
P.S. A propos : ,,realitní makléř Alexandr Mizjuk", ten pochádza z Uhříněvsi, že.

altmanova ( 24. ledna 2021 19:08 )

altmanova ( 24. ledna 2021 19:06 )

a chromej rozum

tomik007 ( 24. ledna 2021 18:38 )

RYCHLA ODPOVED: ruštinu ted nahradí czobolstina...

Zobrazit celou diskusi
Další videa