Pondělí 1. březen 2021
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Polojasno 7°C

Žena s koronavirem šla na Opavsku pro cigarety: Sousedé ji udali! Hrozí jí 3 roky vězení

Autor: ran - 
20. ledna 2021
09:17

Šla si koupit cigarety do trafiky, jako už tolikrát předtím. Jenže tentokrát bylo vše jinak. Podle pravidel nesměla opustit svůj domov, protože jí vyšel pozitivní test na nový koronavirus. Nutkavá neřest by teď ženu z Opavska mohla stát až tři roky života.

Asi čtyřicetiletou ženu nachytali počátkem prosince sousedé, když si vášnivá kuřačka vyšla nakoupit do nedalekého obchodu cigarety. Jenže tou dobou měla podle serveru Novinky.cz nařízenou izolaci a nesměla na krok z domu. Test na koronavirus měla totiž pozitivní.

Sousedé ženy o jejím stavu prý věděli. Když někdo z nich zaznamenal, že nakažená porušuje nařízený zákaz vycházení, informoval o události policii. Ta pak prý po měsíci oficiálně zahájila prověřování pod dozorem státního zastupitelství.

V případě, že by ženu kriminalisté obvinili ze šíření nakažlivé nemoci, vztahovala by se na ni trestní sazba odnětí svobody až na tři roky, vzhledem k tomu, že se činu dopustila během trvání nouzového stavu. V září už jeden podobný trest padl, týkal se ženy z Nového Jičína - dostala tříletou podmínku. 

Video Vakcína dorazila do Ostravy - Michal Charbulák

rapid15 ( 20. ledna 2021 15:59 )

Tady sousedé očividně nikomu nepomou, jen za záclonkou každého šmírují.
Je dobré si přečíst i pokyny. Pokud žiješ sám, nefunguje v obci donášková služba, můžeš si v nemoci na nezbytně krátkou dobu dojít nakoupit. Nákup není specifikován. Proč by tam nepatřily pro někoho i cigára? Vždyť životně důležité věci jsou pro řadu lidí i chlast v hospodě a kafe v kelímku na ulici.

rapid15 ( 20. ledna 2021 15:47 )

Při soudním líčení se sousedkou by to chtělo požadovat na sousedech testy na protilátky. Aby se nezjistilo, že sami sousedé tajně covid překonali a běžně ***li venku. Sousedka asi potřebovala neschopenku, na rozdíl od udavačů, tak covid musela přiznat.

rapid15 ( 20. ledna 2021 15:41 )

Žena na na Opavsku přepsla všechny studie dokázala všem, že při cividu lze kouřit
Sousedé si na ni vedou přesný kalednář? Že vědí že byla venku v rámci 10 dnů?
Po 10 dnech, si nemocný totiž určuje sám jak se cítí, může ven a může nastouit do práce. Bez jakéhokoliv testu.
Pokud šla ven desátý den své nemoci , setněte jí pro výstrahu hlavu. Pokud šla ven 11 den, setněte ty hlavy sousedům.

krapotkin ( 20. ledna 2021 13:23 )

Hlavní eŠtéBák může mít radost. Spoluudavači fungují stále.

Jirik-ta ( 20. ledna 2021 10:33 )

Jo oznamovací povinnost je oznamovací povinnost

Zobrazit celou diskusi
Další videa