Úterý 13. duben 2021
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Zataženo, déšť 10°C

Nemocný Macron poslal do karantény první dámu a dva premiéry. Nakazil se v Bruselu?

Autor: ČTK, sova - 
17. prosince 2020
12:28

Francouzský prezident Francie Emmanuel Macron má pozitivní test na koronavirus. Půjde na sedm dní do domácí karantény, pracovat bude z domova. Všechny jeho pracovní schůzky v nadcházejících dnech, které by vyžadovaly fyzickou účast, včetně plánované cesty do Libanonu, jsou zrušené, píší francouzská média s odvoláním na prohlášení Elysejského paláce. Britská stanice Sky News už uvedla, že do karantény putuje také španělský premiér Pedro Sánchez, který se právě s Macronem nedávno osobně setkal.

V souladu s aktuálními hygienickými nařízeními, která jsou platná pro všechny, půjde prezident republiky na sedm dní do domácí karantény. Bude i nadále pracovat a svých povinností se zhostí na dálku,“ uvádí tisková zpráva.

Diagnóza byla stanovena pomocí RT-PCR testu, prezident ho podstoupil po prvním projevu příznaků nemoci. Průběh nemoci je u 42letého Macrona mírný. Doposud není jasné, kde se mohl nakazit, minulý týden se účastnil summitu EU v Bruselu, ve středu jednal s portugalským premiérem.

Z preventivních důvodů půjde do karantény také francouzský premiér Jean Castex a prezidentova manželka Brigitte Macron. Dobrovolnou karanténu do 24. prosince již oznámil španělský premiér Pedro Sanchez, který se s Macronem setkal v pondělí v Paříži. Brzké uzdravení Macronovi popřál britský premiér Boris Johnson.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa